Tisícovky lidí na východě Německa demonstrovaly proti imigraci | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Tisícovky lidí na východě Německa demonstrovaly proti imigraci

Tisícovky lidí na východě Německa demonstrovaly proti imigraci
demonstrace proti imigraci v Německu
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Na pět tisíc lidí večer demonstrovalo v durynské metropoli Erfurtu proti azylové politice německé a zemské vlády. Informovala o tom s odvoláním na policejní odhady agentura DPA. V dalším východoněmeckém městě, saském Lipsku, se sešly stovky přívrženců tamního protiislámského hnutí Legida.

V Erfurtu prošli demonstranti v průvodu centrem města až na ústřední náměstí. Protest podle DPA svolala euroskeptická strana Alternativa pro Německo (AfD). Při podobné akci před týdnem se sešlo přes tisíc lidí, souběžně se ale uskutečnily také protidemonstrace.

Dnešní protestní průvod měl původně skončit na prostranství před budovou durynské zemské vlády, kterou tvoří červeno-rudá koalice sociálních demokratů a postkomunistů. Protože tam ale nebylo dost místa, souhlasila AfD s odklonem závěrečné manifestace na ústřední náměstí zvané Anger.

V Lipsku se večer sešlo několik stovek příznivců protiislámského hnutí Legida. Podle odhadů DPA jich bylo 400, což je výrazně víc než 50 až 100 nahlášených účastníků tamního průvodu. Dalších několik stovek lidí ve městě demonstrovalo proti antiislamistům a na různých místech trasy průvodu se pokusilo o blokády vsedě. Policie ale demonstranty provedla kolem nich a akce se obešly bez potyček.

Německo letos očekává příchod zhruba 800 tisíc uprchlíků. Podle dostupných informací už jich od počátku roku dorazilo více než půl milionu. Z velké části jde o muslimy z neklidných oblastí Blízkého východu nebo o imigranty z Afriky. Německo je vůči uprchlíkům vstřícné, ale zvláště na východě země je patrný také odpor proti přijímání běženců, což se ukázalo například na násilných protestech u uprchlické ubytovny v saském Heidenau.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!