Trump je celkem otevřený člověk, který umí naslouchat. Tak Putin hodnotí amerického prezidenta | E15.cz

Trump je celkem otevřený člověk, který umí naslouchat. Tak Putin hodnotí amerického prezidenta

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americký prezident Donald Trump je otevřený člověk, který umí naslouchat a reagovat na argumenty oponenta. Prohlásil to ruský prezident Vladimir Putin během inspekční cesty po Belgorodské oblasti na západě Ruska. Putin se s Trumpem poprvé osobně sešel před týdnem na okraj schůzky seskupení G20 v Hamburku.

"Je to docela otevřený člověk," konstatoval šéf Kremlu. "Odlišuje se od obrazu, který má v televizi, i od toho, který sám o sobě vytvořil během volební kampaně," pokračoval Putin. Ruský vůdce na tom ovšem nevidí nic podivného, protože "volební kampaň je zvláštní stav mysli a chování", nikoli událost, podle níž lze člověka soudit.

"Co mě trochu udivilo, co jsem od něj nečekal a co považuji za velmi důležité pro člověka angažujícího se veřejně a politicky, je skutečnost, že umí naslouchat," řekl prezident při setkání s pracovníky úpravny železné rudy ve městě Gubkin nedaleko ukrajinských hranic.

Při besedě v Hamburku, která podle amerických zdrojů trvala přes dvě hodiny navzdory plánované půlhodině, podle Putina oba prezidenti pozorně naslouchali názorům a návrhům svého protějšku. "Pozorně jsem ho poslouchal, když formuloval své myšlenky a návrhy na rozvoj spolupráce. I on umí naslouchat, živě reagovat a komunikovat, což je v případě člověka, který pracuje s lidmi, mimořádně důležité," konstatoval šéf Kremlu.

"Když se mu něco nelíbí, když s něčím nesouhlasí, pokládá otázky, reaguje na argumenty partnera. Je to důležité a podle mě pozitivní... Pokud by takový dialog pokračoval, je naděje, že se bude rozvíjet," shrnul ruský vůdce své dojmy. Poznamenal přitom, že by přítomným o schůzce v Hamburku vyprávěl podrobněji, "kdyby tu nebyli novináři".

Kremelský mluvčí Dmitrij Peskov dnes prohlásil, že Putin nemá z Bílého domu pozvání k návštěvě USA, takže nelze spekulovat o tom, zda by pozvání přijal. Americký prezident nedávno novinářům řekl, že ruského prezidenta pozve do Bílého domu až čas dozraje. Zatím prý nedozrál.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video