Železniční nehoda - u Milánu vykolejil vlak | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

U Milána vykolejil vlak. Přes sto lidí je zraněných, někteří pasažéři nepřežili

ČTK

Poblíž Milána na severu Itálie ráno vykolejil vlak. V důsledku nehody zemřeli nejméně čtyři cestující. Třináct osob bylo těžce raněno, pět z nich velmi vážně. Přes devadesát dalších pasažérů utrpělo lehké poranění.

Plně obsazený příměstský vlak vykolejil kolem sedmé hodiny ranní. Podle listu La Repubblica jel rychlostí 100 kilometrů za hodinu, již mluvčí společnosti Trenord označil za běžnou. Mimo trať skončily tři z pěti vagonů.

Hasiči ze dvou vážně poškozených vozů soupravy vyprostili všechny cestující do 11:00, informovala agentura ANSA. Na místě asistovaly složky policie, zdravotníci, lékaři i záchranáři. Nasazeny byly tři helikoptéry.

Podle odborníků mohl vykolejení způsobit 20centimetrový kus koleje, který se odlomil zhruba dva kilometry před místem nehody. "Pasažéři zaznamenali prudký otřes vlaku 2,3 kilometru před zastávkou Pioltello... na přesné stavení toho, jak k nehodě došlo, je ale příliš brzy," řekl novinářům oblastní ředitel italských železnic Vincenzo Macello.

Bývalá továrna na vlaky je na prodej, v Praze vznikne nová čtvrť

Vlak podle první rekonstrukce vykolejil na výhybce mezi obcemi Segrate a Pioltello, řekl listu La Repubblica policejní mluvčí Marcello Cardona. Dva vozy soupravy podle něj výhybku přejely, zatímco další tři vyjely z kolejí. Svědci uvedli, že před nehodou se souprava vlaku několik minut silně otřásala.

"Kousek před zastávkou Pioltello se vlak začal otřásat. Došlo nám, že se k něčemu schyluje," řekl listu La Repubblica 25letý Gianmarco. "Vlak byl plný... Otřásal se tři, čtyři minuty a pak přišla rána. Vagon se odtrhl od soupravy," dodal.

V důsledku nehody byla přerušena železniční doprava mezi městy Milán a Brescia, která leží přibližně 90 kilometrů východně od severoitalské metropole.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!