Učiníme naši oblohu opět modrou, hlásá čínský premiér | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Učiníme naši oblohu opět modrou, hlásá čínský premiér

ČTK

Čínská vláda udělá vše proto, aby zajistila obyvatelům země čistší vzduch a co nejrychleji omezila jeho znečištění způsobené používáním fosilních paliv. Na úvod každoročního zasedání čínského parlamentu to prohlásil premiér Li Kche-čchiang. Smog ve velkých čínských městech, který je nejviditelnějším z řady čínských environmentálních problémů, se stal jednou z priorit pro současné vedení země, uvedla agentura AP.

"Učiníme naši oblohu opět modrou," prohlásil Li před 3000 delegátů pekingském Paláci lidu. Lidé podle něho "zoufale doufají v rychlejší pokroky". Vláda proto v příštím roce urychlí vybavování uhlelných elektráren zařízeními na snížení škodlivých emisí stejně jako rozšiřování poměru energie z obnovitelných zdrojů v čínském energetickém mixu.

"Všechny zásadní zdroje průmyslového znečištění budou podrobeny nepřetržitému online monitoringu," dodal premiér.

Kdo zaplatí důchody? Čína zvažuje dotovat rodiče se dvěma dětmi

Podle ekologů letos Čína bude muset výrazně snížit hodnoty škodlivých částit v ovzduší v Pekingu a okolní oblasti, aby dospěla k cíli stanovenému v roce 2013.

Oficiální čínské statistiky sice od té doby dokládají drobné omezení znečistění vzduchu, obyvatelé velkých měst včetně metropole však stále dýchají vzduch obsahující několikrát vyšší množství škodlivin než jsou bezpečné limity.

Čína ubírá ze svých cílů, vytyčila si menší růst

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!