Ukrajinské dobrovolnické prapory mají v Donbasu vlastní štáb | E15.cz

Ukrajinské dobrovolnické prapory mají v Donbasu vlastní štáb

Ukrajinské dobrovolnické prapory mají v Donbasu vlastní štáb
ukrajinský voják, artilerie
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Dobrovolnické oddíly bojující na východě Ukrajiny po boku pravidelné ukrajinské armády vytvořily vlastní sjednocený štáb pro koordinaci svých operací. Oznámila to agentura Unian s odvoláním na velitele praporu Donbas Semena Semenčenka. Autoritu nového velitelského orgánu podle něj uznává sedmnáct dobrovolnických praporů.

Semenčenko, který ve středu tvrdě kritizoval armádní velení za ústup z města Debalceve, v prohlášení varoval před „úzkou skupinou lidí“ v okolí prezidenta Petra Porošenka, kteří na něj vykonávají tlak bez ohledu na vlastní chyby a zločiny.

„Často hovoříte o tom, že v době války je třeba se sjednotit,“ vzkázal Semenčenko hlavě státu. „My jsme to udělali. Dobrovolníci vytvořili sjednocený štáb, v němž jsou zástupci 17 praporů. Cílem je koordinace akcí a vzájemná pomoc,“ uvedl Semenčenko, který je poslancem ukrajinského parlamentu.

Semenčenko: Dobrovolníci vytvořili sjednocený štáb, v němž jsou zástupci 17 praporů

Vytvoření „paralelního generálního štábu“ oznámil nedávno i vůdce ultranacionalistické ukrajinské organizace Pravý sektor Dmytro Jaroš, který v Donbasu velí dvěma dobrovolnickým praporům. Štáb prý sídlí v Dněpropetrovsku a slouží k výměně zpravodajských informací, ke vzájemné materiálně technické pomoci a ke koordinaci postupu na frontě.

Štáb má být zároveň ochranou před aktivitami „nekompetentních generálů“, řekl Jaroš ruskému vysílání rozhlasové stanice BBC. Spolupráci s generálním štábem pravidelné armády se prý nevyhýbá a jeho rozkazy respektuje.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!