V Aténách začali protestující vrhat na policii zápalné lahve | E15.cz

V Aténách začali protestující vrhat na policii zápalné lahve

Protestující zaútočili na policisty zápalnými lahvemi
Protestující zaútočili na policisty zápalnými lahvemi
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Demonstranti, kteří v centru Atén protestují proti chystaným úsporným opatřením, začali na policisty házet zápalné lahve, informuje agentura Reuters. Strážci zákona proti nim nasadili slzný plyn.

Incident nedaleko náměstí Syntagma, nad kterým se tyčí budova parlamentu, se ale nerozvinul v rozsáhleší potyčky. Podle agentury DPA se mezi účastníky poklidného protestu, kterých bylo kolem 12 500, vmísilo asi 200 radikálů, kteří se později oddělili od ostatních a zaútočili na policisty. Po policejním zásahu se dali na útěk. Umírnění manifestanti dál pokračovali v plánovaném pochodu.

Násilné protesty bývaly obvyklé v minulých letech, kdy vlády pravého středu prosazovaly úsporné programy. Současná vláda premiéra Alexise Tsiprase z ultralevicové strany Syriza, která slibovala konec utahování opasků, byla od lednových voleb takových demonstrací v podstatě ušetřena.

Řecký parlament v noci čeká klíčové hlasování o nových reformách. Těmi mezinárodní věřitelé podmiňují poskytnutí další pomoc předluženému Řecku.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video