V autobuse z Prahy do Bulharska byla nálož | E15.cz

V autobuse z Prahy do Bulharska byla nálož

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V autobuse z Prahy do bulharské Varny nalezla v neděli maďarská policie nálož. Oznámila to bulharská televize bTV s tím, že pyrotechnici trhavinu zlikvidovali. Podle maďarských médií o nebezpečnosti nalezeného zařízení není oficiálně nic známo. Případu se prý společně věnují policisté z Česka, Maďarska a Bulharska. České úřady a ani bulharská autobusová společnost, která linku provozuje, dnes žádné informace neposkytly.

České velvyslanectví v Budapešti uvedlo, že o případu ví jen z médií, žádné prohlášení neposkytla ani česká policie. Bulharský autodopravce Omega Group 84, v jehož autobuse byla podle bulharských médií nálož umístěna, odmítl o události hovořit.

Podezřelé zavazadlo, ve kterém byl podle bTV kanystr s benzinem a nálož v trubce, našel řidič. Ten kvůli nepříjemnému zápachu ve voze zastavil na odpočívadle dálničního okruhu u Budapešti, aby zkontroloval úložné prostory. Nalezl přitom zavazadlo, ke kterému se nikdo nehlásil a na kterém byly skvrny z netěsnícího kanystru.

Maďarský portál Blikk.hu v neděli večer napsal, že v autobuse se 37 lidmi kvůli zápachu a podezření na ukrytou nálož vypukla panika. Informoval také, že na místě zasahovala protiteroristická jednotka. O povaze nálezu ale portál žádné podrobnosti neuvedl.

Vystoupil pachatel v Budapešti?

Některá bulharská média tvrdí, že zavazadlo patřilo cestujícímu, který jel z Prahy a vystoupil v Budapešti. bTV s odvoláním na bulharského autodopravce Omega Group 84 napsala, že zmíněný cestující měl jízdenku do Bratislavy, ale vystoupil již v Brně.

Zpravodajský server dir.bg uvedl, že pro zmíněného autodopravce je to v poslední době již druhý incident. Před měsícem v Praze se prý bulharský autobus stal terčem žhářského útoku.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.