V Davosu začíná ekonomické fórum, účastní se Trump i Thunbergová | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

V Davosu začíná ekonomické fórum. Mezi nejsledovanějšími účastníky jsou Trump a Thunbergová

ČTK

Ve švýcarském alpském středisku Davos dnes začíná jubilejní 50. zasedání Světového ekonomického fóra, kterého se zúčastní špičky světové politiky, podnikatelé, ekonomové i aktivisté. Mezi nejsledovanější účastníky zřejmě budou patřit americký prezident Donald Trump a mladá švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová.

Zhruba tři tisícovky účastníků z více než stovky zemí budou na čtyřdenním zasedání diskutovat o řešení globálních problémů. Kromě ekonomických záležitostí by měly stát v centru pozornosti rovněž klimatické změny a geopolitické problémy, například napětí na Blízkém východě.

Trump, který nyní ve Spojených státech čelí ústavní žalobě spojené s možným odvoláním z funkce, dnes v Davosu pronese projev. Během zasedání by se měl podle Bílého domu setkat například s iráckým prezidentem Barhamem Sálihem či pákistánským premiérem Imranem Chánem.

Thunbergová se dnes mimo jiné zúčastní debaty o tom, jak předejít klimatické katastrofě. Již dříve v příspěvku pro list The Guardian vznesla požadavek, aby všichni účastníci zasedání v Davosu zastupující vlády, firmy a různé organizace ukončili investice a subvence v oblasti fosilních paliv.

Davos 2020: Jak uhlídat světové lídry? Náklady na bezpečnost hostů fóra se blíží miliardě korun
Motorem světové ekonomiky nejsou firmy jako Google či Apple, ale ženy v domácnosti, tvrdí studie

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!