Nejen COVID-19. V Kazachstánu řádí neprobádaný zápal plic | E15.cz

V Kazachstánu řádí neznámý zápal plic, varují čínské úřady. Má být nebezpečnější než koronavirus

fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Dosud neznámá nemoc způsobující zápal plic už letos Kazachstánu zabila více než 1700 lidí. Vyplývá to z varování, které vydala čínská ambasáda v Nur-Sultanu. Onemocnění má být potenciálně nebezpečnější než nový typ koronaviru, způsobující onemocnění COVID-19, píše CNN.

Od poloviny června se počet nových případů prozatím neidentifikované pneumonie rapidně zvýšil. Některé oblasti země hlásí stovky nových případů denně, uvádí velvyslanectví. „Kazašské ministerstvo zdravotnictví a další úřady provádějí výzkum, ale prozatím nedefinovaly povahu tohoto viru,“ píše ambasáda.

Zároveň vyzvala čínské občany, kteří v zemi žijí, aby omezili vycházení a vyhýbali se frekventovaným veřejným prostranstvím. Doporučila také používání roušek či respirátorů, pravidelné mytí rukou a desinfikování interiérů.

Nemoci dosud podlehlo 1772 lidí, mezi nimi i Číňané. Jen v červnu zemřelo 628 osob, tvrdí čínský zastupitelský úřad v Kazachstánu.

V metropoli Nur-Sultanu se v červnu meziročně více než zdvojnásobil počet případů zápalu plic, uvedla tisková agentura Kazinform. „Každý den je do nemocnic přijato až 200 lidí. V posledních dnech nemocnice přijímají kolem 300 lidí s diagnostikovaným zápalem plic. Vedle toho další lidé zůstávají v domácí péči," citovala agentura představitele ministerstva zdravotnictví. 

Kromě neprobádané nemoci se Kazaschtán stále potýká i s COVID-19. Doposud se chorobou nakazilo 54 474 obyvatel a 264 z nich zemřelo.

Autor: fry

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video