Nejen COVID-19. V Kazachstánu řádí neprobádaný zápal plic | E15.cz

V Kazachstánu řádí neznámý zápal plic, varují čínské úřady. Má být nebezpečnější než koronavirus

fry

Dosud neznámá nemoc způsobující zápal plic už letos Kazachstánu zabila více než 1700 lidí. Vyplývá to z varování, které vydala čínská ambasáda v Nur-Sultanu. Onemocnění má být potenciálně nebezpečnější než nový typ koronaviru, způsobující onemocnění COVID-19, píše CNN.

Od poloviny června se počet nových případů prozatím neidentifikované pneumonie rapidně zvýšil. Některé oblasti země hlásí stovky nových případů denně, uvádí velvyslanectví. „Kazašské ministerstvo zdravotnictví a další úřady provádějí výzkum, ale prozatím nedefinovaly povahu tohoto viru,“ píše ambasáda.

Zároveň vyzvala čínské občany, kteří v zemi žijí, aby omezili vycházení a vyhýbali se frekventovaným veřejným prostranstvím. Doporučila také používání roušek či respirátorů, pravidelné mytí rukou a desinfikování interiérů.

Nemoci dosud podlehlo 1772 lidí, mezi nimi i Číňané. Jen v červnu zemřelo 628 osob, tvrdí čínský zastupitelský úřad v Kazachstánu.

V metropoli Nur-Sultanu se v červnu meziročně více než zdvojnásobil počet případů zápalu plic, uvedla tisková agentura Kazinform. „Každý den je do nemocnic přijato až 200 lidí. V posledních dnech nemocnice přijímají kolem 300 lidí s diagnostikovaným zápalem plic. Vedle toho další lidé zůstávají v domácí péči," citovala agentura představitele ministerstva zdravotnictví. 

Kromě neprobádané nemoci se Kazaschtán stále potýká i s COVID-19. Doposud se chorobou nakazilo 54 474 obyvatel a 264 z nich zemřelo.

Autor: fry

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!