V krizí zmítané Venezuele pokračují protivládní protesty a rabování, zemřelo dalších 11 lidí | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

V krizí zmítané Venezuele pokračují protivládní protesty a rabování, zemřelo dalších 11 lidí

ČTK

Při protivládních protestech ve venezuelské metropoli Caracasu přišlo v noci na dnešek o život 11 lidí, část údajně při rabování a další byli zastřeleni. Během demonstrací, které se rozhořely začátkem dubna, už zemřelo 20 lidí.

Prokuratura v prohlášení podle agentury Reuters uvedla, že osm osob bylo zabito elektrickým proudem při neštěstí, k němuž došlo, když rabující skupina vnikla do pekárny v dělnické čtvrti El Valle. Kromě toho tam "při násilných činech" utrpělo zranění šest lidí.

Žádné podrobnosti o zbylých mrtvých z noci na dnešek prokuratura neuvedla, kromě obecné zmínky o zastřelení.

Protesty namířené proti prezidentovi Nicolasi Madurovi, jejichž účastníci žádají předčasné volby a dodržování demokracie v zemi, se ve čtvrtek protáhly až do dnešního rána. Není jasné, zda mezi 11 mrtvými je započten i muž, který byl zastřelen a byl doposud považován za jedinou oběť uplynulé noci.

Venezuela je v krizi. Úřady zabavily majetek General Motors

Podle předchozích zpráv médií bylo během uplynulých tří týdnů při násilnostech provázejících protivládní demonstrace doposud zabito devět lidí. Účastníci těchto nepokojů se pravidelně střetávají s bezpečnostními silami.

"Včera (ve čtvrtek) se kolem deváté nebo desáté večer začaly dít děsivé věci. Přišla sem skupina lidí se zbraněmi... a začala rabovat," citoval Reuters vlastníka menšího supermarketu v El Valle. "Bezpečnostní situace není v rukou vlády. Přišli jsme tady o všechno," dodal postižený majitel.

Podívejte se na následky rabování v Caracasu:
Protesty a rabování ve Venezuele

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!