V krizí zmítané Venezuele pokračují protivládní protesty a rabování, zemřelo dalších 11 lidí | E15.cz

V krizí zmítané Venezuele pokračují protivládní protesty a rabování, zemřelo dalších 11 lidí

ČTK

Při protivládních protestech ve venezuelské metropoli Caracasu přišlo v noci na dnešek o život 11 lidí, část údajně při rabování a další byli zastřeleni. Během demonstrací, které se rozhořely začátkem dubna, už zemřelo 20 lidí.

Prokuratura v prohlášení podle agentury Reuters uvedla, že osm osob bylo zabito elektrickým proudem při neštěstí, k němuž došlo, když rabující skupina vnikla do pekárny v dělnické čtvrti El Valle. Kromě toho tam "při násilných činech" utrpělo zranění šest lidí.

Žádné podrobnosti o zbylých mrtvých z noci na dnešek prokuratura neuvedla, kromě obecné zmínky o zastřelení.

Protesty namířené proti prezidentovi Nicolasi Madurovi, jejichž účastníci žádají předčasné volby a dodržování demokracie v zemi, se ve čtvrtek protáhly až do dnešního rána. Není jasné, zda mezi 11 mrtvými je započten i muž, který byl zastřelen a byl doposud považován za jedinou oběť uplynulé noci.

Podle předchozích zpráv médií bylo během uplynulých tří týdnů při násilnostech provázejících protivládní demonstrace doposud zabito devět lidí. Účastníci těchto nepokojů se pravidelně střetávají s bezpečnostními silami.

"Včera (ve čtvrtek) se kolem deváté nebo desáté večer začaly dít děsivé věci. Přišla sem skupina lidí se zbraněmi... a začala rabovat," citoval Reuters vlastníka menšího supermarketu v El Valle. "Bezpečnostní situace není v rukou vlády. Přišli jsme tady o všechno," dodal postižený majitel.

Podívejte se na následky rabování v Caracasu:
Protesty a rabování ve Venezuele

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.