V Německu má práci rekordní podíl lidí, poptávka po zaměstnancích roste napříč obory | E15.cz

V Německu má práci rekordní podíl lidí, poptávka po zaměstnancích roste napříč obory

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Počet zaměstnaných v Německu v červnu meziročně vzrostl o 1,5 procenta na rekordních 44,2 milionu. Bez práce pak bylo 1,6 milionu lidí, o 9,9 procenta méně než loni v červnu. 

Míra nezaměstnanosti se podle sezonně upravených údajů snížila na 3,8 procenta z 4,2 procenta před rokem. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.

Průzkum úřadu práce pak ukázal, že poptávka po pracovní síle pokračovala v růstu i v červenci, kdy se zvýšila na nový rekord. Index pracovních míst úřadu práce, což je indikátor poptávky po zaměstnancích, roste nepřetržitě od roku 2014. Index byl už v červnu na rekordu a v červenci vzrostl proti předchozímu měsíci o tři body na 238 bodů.

Zaměstnance teď v Německu podle úřadu práce hledají firmy napříč sektory. Poptávka po nových zaměstnancích vzrostla meziročně ve všech odvětvích s výjimkou státních služeb a vzdělávání.

Nejvíce vzrostl počet nabízených míst v průmyslu, obchodě, v oblasti podnikových služeb, což jsou například účetní, právníci a zaměstnanci v reklamě, a ve stavebnictví. Úřad práce zdůvodňuje růst poptávky po nových zaměstnancích stabilní ekonomickou situací, uvedla agentura DPA.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video