V Pákistánu spadlo letadlo. Nikdo ze 48 lidí na palubě nepřežil | E15.cz

V Pákistánu spadlo letadlo. Nikdo ze 48 lidí na palubě nepřežil

Pákistánské letadlo
Pákistánské letadlo
• 
ZDROJ: reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Letadlo společnosti Pakistan International Airlines se 48 lidmi na palubě se dnes zřítilo v severním Pákistánu na vnitrostátní lince do metropole Islámábádu. Nehodu nikdo nepřežil, oznámily tamní úřady. Příčina neštěstí zatím nebyla objasněna, vyšetřování pokračuje.

Stroj po startu z města Čitrál na severu Pákistánu ztratil kontakt s pozemní letovou kontrolou a zmizel z radarů. Spadl údajně v oblasti města Abbottábád, které leží asi 100 kilometrů severně od Islámábádu.

Na místě neštěstí prohledává trosky a pátrá po tělech obětí asi 500 vojáků, lékařů a záchranářů, kterým se již povedlo nalézt ostatky 40 lidí. Podle oficiálních seznamů letecké společnosti bylo na palubě 48 lidí včetně pěti členů posádky a pozemního inženýra.


Zástupce policie Saíd Vazír v pákistánské televizi řekl, že podle místních obyvatel bylo letadlo už před dopadem na zem v plamenech. Trosky jsou roztroušené všude kolem. Podle vládního činitele pro letectví Irfána Ilahího mělo problémy s motorem, ale zatím je prý brzy na to, aby šlo určit přesnou příčinu neštěstí.

Na seznamu cestujících byl uveden také Džunaid Džamšíd, známý zpěvák, který úspěšnou kariéru člena první velké pákistánské rockové skupiny z 90. let vyměnil za post muslimského kazatele.

V roce 2010 zahynulo při pádu letadla pákistánské společnosti Airblue na trase mezi Karáčí a Islámábádem 152 osob.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video