Pár metrů od tragédie: vlak Leo Expressu zastavil před uvízlým kamionem | E15.cz

Pár metrů od tragédie: vlak Leo Expressu zastavil před uvízlým kamionem

Jan Šindelář

Jan Šindelář

Česká železnice byla dnes jen kousek od dalšího zápisu do černého seznamu nehod na přejezdu. V Chocni na prvním koridoru uvízl na přejezdu kamion v době, kdy se k němu blížil rychlostí 130 kilometrů za hodinu vlak Leo Expressu. Strojvedoucímu se naštěstí podařilo pomocí rychlobrzdy vlak zastavit dvě stě metrů před kamionem.

Dispečeři vzápětí zastavili i blížící se osobní vlak na druhé koleji. „Co hrozilo, je snad každému zřejmé. Bylo to o fous. Strojvedoucí Leo Express zabránil díky okamžité reakci opakování loňské nehody u Studénky,“ uvedl Michal Miklenda z Leo Expressu.

Podle mluvčího Správy železniční dopravní cesty Marka Illiaše tragédii pomohl zabránit i řidič uvízlého kamionu, když se rozběhl po kolejích a snažil se gestikulací vlak zastavit.

K události došlo v půl jedenácté dopoledne, podle Iliaše byl provoz obnoven o čtvrt hodiny později. Leo Express kritizuje ministerstvo dopravy za nečinnost při řešení problémových přejezdů na první koridoru.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.