Vlak RegioJetu se na Slovensku srazil s kamionem, zranilo se 35 lidí | E15.cz

Vlak RegioJetu se na Slovensku srazil s kamionem, zranilo se 35 lidí

RegioJet
RegioJet
• 
ZDROJ: RegioJet

ČTK

Na regionální železniční trati na jihu Slovenska se dnes ráno srazil vlak českého dopravce RegioJet s kamionem řízeným českým řidičem. Při nehodě podle záchranářů utrpělo zranění 35 osob. Ke srážce došlo u města Velký Meder na železničním přejezdu vybaveném zvukovou a světelnou signalizací, která podle dostupných informací byla funkční.

Mluvčí hasičského a záchranného sboru Zuzana Farkasová dopoledne upřesnila původní informace, podle kterých si kolize vyžádala 13 zraněných. Na místě nehody zasahovali hasiči a posádky vozů záchranné služby i záchranářského vrtulníku. Podle RegioJetu byli ošetřeni cestující s otřesem mozku, zlomeninami a s drobnými zraněními a odřeninami způsobenými nárazem.

Strojvedoucí byl převezen do nemocnice. Slovenská média informovala, že utrpěl těžká zranění, upadl do bezvědomí a z vlaku ho museli pomocí techniky vyprostit hasiči. Část vlakové soupravy při nehodě vykolejila. Podle policejní mluvčí Márie Linkešové není jasné, z jakých důvodů český řidič kamionu vjel na přejezd v době, kdy tam projížděl vlak. Požití alkoholu u něj policisté nezjistili.

RegioJet zavedl u Velkého Medera náhradní autobusovou dopravu. Při srážce byla poškozena železniční trať i zabezpečovací zařízení. Nehoda se stala na regionální trati mezi Bratislavou a Komárnem, kde RegioJet provozuje státem dotovanou osobní vlakovou dopravu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.