Warner Music utržil nejvíce za osm let, ze ztráty jej vymanily příjmy ze streamingu

Online Music store

Online Music store

Universal Music
2
Fotogalerie

Třetí největší nahrávací společnosti Warner Music Group vzrostly v loňském fiskálním roce příjmy o devět procent na 3,2 miliardy USD, v přepočtu téměř 82 miliard korun. Příjmy byly nejvyšší za osm let, hlavně díky růstu zájmu o streaming, tedy přehrávání hudby na internetu, uvedl na svých internetových stránkách Financial Times.

Firma se rovněž vymanila ze ztrát, čistý zisk za 12 měsíců do konce září činil 30 milionů USD ve srovnání se ztrátou 88 milionů USD v předchozím roce.

Při konstantních směnných kurzech tržby stouply o 13,1 procenta. Provozní zisk se zvýšil o 69 procent na 214 milionů USD.

Příjmy z nahrávacích aktivit stouply o devět procent na 2,736 miliardy USD. Z toho příjmy z z digitálního prodeje, tedy včetně streamingu, se zvýšily o 19 procent na 1,4 miliardy USD. Příjmy z prodeje fyzických nosičů a licencí naopak klesly.

Warner Music je třetí největší nahrávací společností na světě za Universal Music Group a Sony Music Entertainment. Mezi její nejprodávanější umělce patří Ed Sheeran, Coldplay a Bruno Mars. Vlastní také práva na nahrávky Prince. Na počátku letošního roku stala první velkou nahrávací společností, která oznámila, že streaming se stal velkým zdrojem jejích příjmů a překonal prodej fyzických formátů, jako vinylu a CD.