Z kancléřství do soukromé sféry. Kurz má pracovat pro americkou analytickou firmu

Rakouský kancléř Sebastian Kurz má novou práci.

Rakouský kancléř Sebastian Kurz má novou práci. Zdroj: Reuters

Rakouský exkancléř Sebastian Kurz má pracovat pro americkou firmu zabývající se analýzami či investicemi. Naznačují to dnes rakouská média. Pětatřicetiletý politik už údajně podepsal s firmou smlouvu a bude soukromě cestovat tam a zpět mezi Spojenými státy a Rakouskem.

Deník Österreich napsal, že bývalý šéf rakouských lidovců (ÖVP) v USA v těchto dnech v USA podepsal smlouvu v soukromé sféře. Má jít o firmu v investiční branži. List Kronen Zeitung uvedl, že do nového zaměstnání má nastoupit na začátku února, a sice "v globálně působící firmě v Silicon Valley". Informace o novém angažmá prý Kurz teprve zveřejní.

Podle serveru eXXpress bude Kurz údajně v budoucnu pracovat pro firmu Palantir, která se zabývá analýzou dat.

Bývalý dvojnásobný rakouský kancléř na začátku prosince překvapivě oznámil, že se zcela stáhne z politického života. K tomu ho prý přimělo jednak narození syna, jednak úbytek nadšení pro politiku, který pociťoval zejména v souvislosti s policejním vyšetřováním, kterému nyní čelí.

Kurz, který byl nejmladším kancléřem v dějinách Rakouska, odchod z čela vlády oznámil už 9. října kvůli vyšetřování pro podezření z úplatkářství a zneužití důvěry. Státní zastupitelství politika a několik jeho nejbližších kolegů vyšetřuje kvůli podezření, že v roce 2016 nechali za peníze daňových poplatníků vypracovat průzkumy veřejného míněni zfalšované v Kurzův prospěch.