Za masakrem v Istanbulu stojí podle Ankary Islámský stát | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Za masakrem v Istanbulu stojí podle Ankary Islámský stát

ČTK

 Turecké úřady jsou přesvědčené, že za masakrem v Istanbulu v noci ze Silvestra na Nový rok je teroristická organizace Islámský stát (IS). Informují o tom turecká média, podle nichž by útočníkem mohl být Uzbek nebo Kyrgyz. Následně se IS k útoku sám přihlásil.

Zatím neznámý střelec půldruhé hodiny po půlnoci na Nový rok místního času zabil v klubu Reina 39 účastníků novoročních oslav a sedm desítek dalších zranil. O život přišlo 27 cizinců. Mezi 38 dosud identifikovanými oběťmi není žádný Čech.

Zdroj deníku Hürriyet uvedl, že dosavadní vyšetřování naznačuje, že pachatel podle všeho pochází ze Střední Asie, buď z Uzbekistánu, nebo z Kyrgyzstánu.

Hrozivé svědectví z Istanbulu. Prchali jsme přes mrtvá těla, popisuje fotbalista

Policie prý rovněž zjistila podobnost tohoto zločinu s útokem na istanbulském Atatürkově letišti koncem června, který si vyžádal životy 45 lidí.

Za touto teroristickou akcí byl podle přesvědčení tureckých úřadů Islámský stát a tři pachatelé pocházeli ze zemí bývalého Sovětského svazu, jehož součástí bývaly i Uzbekistán a Kyrgyzstán.

"Jako pokračování požehnaných operací, které Islámský stát provádí proti ochránci kříže Turecku, hrdinný voják chalífátu zasáhl jeden z nejznámějších nočních klubů, kde křesťané slaví svůj odpadlický svátek," uvedl IS v prohlášení.

Turci chtějí do mírových rozhovorů o Sýrii zapojit i Spojené státy
Vláda hází firmám klacky pod nohy, říká Vladimír Dlouhý
Trump: Za hackerskými útoky nemuselo stát Rusko, mám informace

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!