Za úmrtí šéfa Totalu hrozí ruským pracovníkům letiště vězení | E15.cz

Za úmrtí šéfa Totalu hrozí ruským pracovníkům letiště vězení

Moskevské letiště Vnukovo, kde zahynul šéf Totalu Christopher de Margerie
Moskevské letiště Vnukovo, kde zahynul šéf Totalu Christopher de Margerie
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

V souvislosti s tragickou havárií na moskevském letišti Vnukovo, při níž zahynul šéf francouzské ropné společnosti Total Christoph de Margerie, už byly čtyři osoby obviněny z porušení bezpečnostních předpisů. Páté obvinění je na cestě. Všem hrozí až sedm let vězení.

Podle agentury TASS to dnes oznámil ruský vyšetřovací výbor. Všech pět je podle sdělení mluvčího výboru Vladimira Markina buď ve vazbě, nebo v domácím vězení a také tam nadále zůstanou.

De Margerie zemřel poté, co se v noci na 21. října jeho letadlo srazilo při startu z Vnukova se sněžným pluhem. Nehodu nepřežila ani tříčlenná francouzská posádka letounu. Ruské úřady za příčinu hned označily nedbalost, která na letišti panovala.

Obviněn bude i řidič pluhu

Dnes vyšetřovatelé vznesli obvinění proti šéfovi letištní správy Vladimiru Leděněvovi, který je ve vazbě, a proti vedoucímu letového provozu Romanu Dunajevovi, který zůstává v domácím vězení. Předtím si už obvinění vyslechl ve vazbě dispečer Alexandr Kruglov a dispečerka v zácviku Světlana Krivsunová, která je v domácím vězení.

Brzy podle Markina čeká obvinění i řidiče osudného pluhu Vladimira Martyněnka, který srážku přežil. Byl podezříván, že za pluh usedl opilý, ale rozhodně to popřel, jen přiznal, že si před nástupem do služby dal kávu s koňakem.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.