Záhadný kovový kvádr může být umělecké dílo. Co ale dělá v poušti v Utahu? | e15.cz

Záhadný kovový kvádr může být umělecké dílo. Co ale dělá v poušti v Utahu?

Kovová skulptura stojí v pustině a není pro ni vysvětlení.
Kovová skulptura stojí v pustině a není pro ni vysvětlení.
• 
ZDROJ: Utah Department of Public Safety

ČTK, bo

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Úřady v americkém státě Utah se snaží rozluštit záhadu, co může znamenat 3,6 metru vysoký kovový kvádr trčící z písku mezi skalami. Minulý týden ho objevila posádka vrtulníku při sčítání ovcí tlustorohých.

Pilot vrtulníku Bret Hutchings v rozhovoru s místní televizní stanicí KSLTV uvedl, že „je to asi nejpodivnější věc, kterou jsem za ty roky, co létám, viděl“. Spekuluje, že desku v poušti umístil „umělec nějaké nové vlny“ nebo fanoušek filmu 2001: Vesmírná odysea Stanleyho Kubricka. V tomto sci-fi snímku z roku 1968 se objevují podobné černé předměty vytvořené neznámým mimozemšťanem.

Ministerstvo pro veřejnou bezpečnost státu Utah ale podle internetových stránek televize CNN upozornilo, že „bez ohledu na to, z jaké jste planety, je zakázáno umisťovat umělecká díla na veřejných místech bez povolení“.

Přesnou lokalitu, kde se záhadný objekt objevil, úřad kvůli bezpečí případných zvědavců nezveřejnil. Je to podle něj „na odlehlém místě“ na jihovýchodě státu.

Britská BBC uvádí, že k záhadné desce se zatím nikdo nepřihlásil. „Zvídavé hlavičky chtějí vědět, co to sakra je. Nějaký tip?“ obrátila se na instagramu na veřejnost utažská dálniční policie. Podle některých předmět připomíná díla již nežijícího minimalistického umělce Johna McCrackena.

 

Autor: ČTK, bo

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery