Zakladatel Pegidy stane před soudem, měl podněcovat k nenávisti | E15.cz

Zakladatel Pegidy stane před soudem, měl podněcovat k nenávisti

Zakladatel Pegidy stane před soudem, měl podněcovat k nenávisti
zakladatel hnutí Pegida Lutz Bachmann
• 
ZDROJ: čtk/ap

ČTK

Z podněcování k nenávisti se bude muset před soudem zpovídat zakladatel protiislámského a protiimigračního hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) Lutz Bachmann. S odvoláním na soud v Drážďanech o tom dnes informovala agentura DPA.

Na proces s Bachmannem si drážďanský soud vyhradil zatím tři jednací dny v období od 19. dubna do 10. května. Státní zastupitelství zakladatele Pegidy viní z podněcování k nenávisti vůči skupině osob. Toho se měl dopustit v září 2014 svými komentáři na facebooku, kde označil uprchlíky za „dotěrný hmyz“, „odpad“ a „špinavou pakáž“.

Za podněcování k nenávisti hrozí v Německu trest odnětí svobody až na pět let. Německá policie přijala na 43letého Bachamanna celou řadu trestních oznámení kvůli podněcování k nenávisti či výzvě ke spáchání trestného činu.

Pegida vznikla na podzim 2014 v Drážďanech, její odnože se později rozšířily i do dalších německých měst, například Lipska či Berlína. V Drážďanech popularita hnutí vyvrcholila loni v lednu, kdy na pravidelné pondělní demonstrace přicházelo až 20 tisíc lidí. V současnosti se demonstrací Pegidy v Drážďanech účastní několik tisíc lidí.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud