Zásadní problém Evropy. Opouští ji stále víc bohatých lidí, největší exodus postihl Francii | E15.cz

Zásadní problém Evropy. Opouští ji stále víc bohatých lidí, největší exodus postihl Francii

Daniel Baret - Reflex.cz

Evropa je tak zahleděná do sebe, že si ani nevšímá negativního trendu posledních let – opouštějí ji bohatí lidé. Podle odborníků to může signalizovat budoucí problémy a možný neklid na starém kontinentu. Nejvíce je tímto jevem postižená Francie, ale odhady hovoří o tom, že s odlivem lidí s velkým majetkem se může potýkat i Belgie, Německo, Nizozemsko a Švédsko. K odchodu „nutí“ milionáře vysoké daně v Evropě, slabý růst některých ekonomik a také obavy z terorismu.

 

Nová studie „The 2017 Global Wealth Review“, kterou připravila na základě podkladů ze 120 zemí světa výzkumná agentura New World Wealth sídlící v jihoafrickém Johannesburgu, uvádí, že loni své země opustilo 82 tisíc lidí, kteří mají majetek v hodnotě jednoho milionu amerických dolarů a více. A nejhůře na tom byla ze všech sledovaných zemí právě Francie, ze které se odstěhovalo 12 tisíc těchto milionářů.

 

Nerovnost je větší než jindy. Osm boháčů má majetek jako polovina lidstva

 Podle zprávy je znepokojivé, že ve Francii to není jednorázová věc. V roce 2014 ji opustilo 6 tisíc dolarových milionářů, o rok později už 10 tisíc a loni zmíněných 12 tisíc. V příštích deseti letech to prý nebude lepší. Jako důvod se uvádějí velmi vysoké daně, málo rostoucí hospodářství, ale také napětí mezi muslimskou a většinovou komunitou, které se silně projevuje v životě některých částí velkých měst a také v opakujících se teroristických útocích.

 Celý text o problémech Evropy čtětě na Reflex.cz

OBRAZEM: Realitní boom nenávratně mění okraj Prahy. Prohlédněte si, jak se zahušťuje sídliště

Autor: Daniel Baret - Reflex.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!