Apple už není světová jednička. Nejhodnotnější značka světa je Google | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Apple už není světová jednička. Nejhodnotnější značka světa je Google

ČTK

Google po pěti letech vystřídal Apple na pozici nejhodnotnější značky na světě. Vyplývá to z letošního žebříčku, který tento týden zveřejnila společnost BrandFinance. Hodnota značky Google se proti předchozímu roku zvýšila o 24 procent na 109,47 milionu dolarů (2,8 miliardy korun), hodnota značky Apple naopak o 27 procent klesla a činila 107,14 milionu dolarů.

Společnost Google mimo jiné provozuje největší internetový vyhledávač na světě. Apple vyrábí například mobilní telefony iPhone a počítačové tablety iPad.

"Apple si nedokázal udržet technologickou výhodu a opakovaně zklamal své stoupence, když přišel jen s kosmetickými úpravami namísto očekávaných výrazných změn," uvedla společnost BrandFinance. "Jeho značka ztratila na lesku a nyní musí soupeřit nejen s tradičním rivalem Samsung, ale i s řadou čínských značek," dodala.

Zlatý brexit. Ve Velké Británii roste zájem o luxusní vozy, může za to hodnota libry

Třetí místo v žebříčku obsadila značka Amazon s hodnotou 106,37 milionu dolarů. Za ní následovaly značky AT&T a Microsoft. Nejvýše umístěnou neamerickou značkou je jihokorejská značka Samsung, které patří šestá příčka.

Nejlépe umístěnou japonskou značkou je na 12. místě Toyota, která tak drží první místo mezi automobilovými značkami. Nejcennější evropskou značkou je BMW na 17. příčce.

Glosa: Sociální média v kleci
Historický moment: iOS vydělá víc než bilion dolarů

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!