Automobilka PSA hodlá v budoucnu nabízet u všech modelů elektrickou verzi | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Automobilka PSA hodlá v budoucnu nabízet u všech modelů elektrickou verzi

ČTK

Francouzská automobilka PSA hodlá od roku 2025 nabízet u všech svých modelů variantu s elektrickým pohonem. Uvedl to šéf společnosti Carlos Tavares na detroitském autosalonu. PSA vyrábí vozy Peugeot a Citroën, v loňském roce navíc koupila od americké společnosti General Motors její evropské značky Opel a Vauxhall.

Od roku 2030 by podle Tavarese měly deset procent prodeje automobilky tvořit samořízené vozy schopné fungovat bez řidiče téměř za všech okolností. Dalších 80 procent automobilů by navíc mělo být schopno řídit samo za omezených podmínek, například na dálnicích.

Tavares rovněž uvedl, že PSA využije zkušenosti a znalosti inženýrů z Opelu k vývoji vozů určených pro plánovaný návrat na americký trh, který značka Citroën opustila v roce 1974 a značka Peugeot v roce 1991. Inženýři z Opelu podle Tavarese mohou zajistit, že budoucí produkty pro americký trh budou vyhovovat regulačním předpisům i potřebám zákazníků.

Automobilka PSA ve středu oznámila, že v loňském roce zvýšila celosvětový prodej o 15 procent na 3,63 milionu vozů. PSA má výrobní aktivity také v České republice, kde společně s japonskou Toyotou provozuje kolínskou automobilku TPCA. Tento podnik předloni vyrobil přes 220 tisíc vozů. Za loňský rok však poprvé za čtyři roky očekává pokles produkce pod hranici 200 tisíc aut.

Auta, která v Česku skoro nikdo nekupoval. Podívejte se na přehled prodejních propadáků

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!