Dow Jones pokořil hranici 27 tisíc bodů | E15.cz

Inspirativní rozhovory

Inspirativní rozhovory Vstoupit do speciálu

Americké akcie zlomily rekord. Dow Jonesův index pokořil hranici 27 tisíc bodů

Americké akcie zlomily rekord. Dow Jonesův index pokořil hranici 27 tisíc bodů
Wall Street
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Akcie ve Spojených státech ve čtvrtek uzavřely smíšeně. Zatímco Dow Jonesův index a index S&P 500 posílily a dosáhly nových rekordů, index Nasdaq klesl. Dow Jonesovu indexu se poprvé v historii podařilo překonat psychologickou hranici 27 tisíc bodů. Na devizovém trhu oslaboval dolar.

Index Dow Jones v závěru obchodování stoupl o 0,85 procenta na 27088,08 bodu. Širší indexStandard & Poor's 500 přidal 0,23 procenta na 2999,91 bodu. Index technologického trhu Nasdaq ale klesl o 0,08 procenta na 8196,04 bodu.

K růstu Dow Jonesova indexu přispěl především výkon akcií zdravotnické firmy UnitedHealth Group. Přidaly 5,5 procenta a byl to jejich vůbec nejlepší den za téměř dva roky. Hůře se dařilo akciím výrobců léků Merck & Co a Pfizer a mírně oslabil celý index zdravotnických firem.

Obecně přinesly podporu akciím jako celku komentáře šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella. Upevnily přesvědčení trhu, že úrokové sazby budou ještě v červenci sníženy, což by se stalo poprvé za deset let.

Na devizovém trhu v reakci na Powellův pesimistický komentář k ekonomice USA oslaboval dolar. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, ztrácel kolem 22 hodiny středoevropského času 0,04 procenta na 97,07 bodu. Euro si k dolaru připisovalo 0,02 procenta na 1,1253 dolaru. Naopak k japonskému jenu dolar přidával 0,04 procenta na 108,50 jenu.

Americké akcie přepisovaly rekordy
Americké akcie překonaly svá maxima, širší index poprvé překročil třítisícovou hranici
Komentář Lukáše Kovandy: Paličákova měnová válka

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!