Buffett vsadil na Amazon skoro miliardu dolarů | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Buffett vsadil na Amazon skoro miliardu dolarů

vaj

Společnost Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffetta investuje kromě Applu i do dalších technologických firem. Zveřejnila, kolik drží akcií Amazonu. Jeho sílu Buffett podle svého dřívějšího vyjádření podcenil.

Ke konci března držela Berkshire Hathaway kolem 480 tisíc akcií Amazonu. Vyplývá to podle agentury Bloomberg z aktuálního finančního výkazu. Jejich cena nyní dosahuje 900 milionů dolarů, tedy zhruba tisíciny celkové hodnoty firmy.

Za touto investicí ale nestojí sám Buffett, nýbrž jím pověření investoři Todd Combs a Ted Weschler, kteří pro Berskhire již dříve přikupovali akcie aerolinií a Applu. Buffett se v nedávném rozhovoru pro CNBC označil za hlupáka kvůli tomu, že na Amazon nevsadil přímo on sám.

Aktuální kurz akcií Amazonu:

Giganti Apple a Amazon nejsou jediné technologické firmy, do kterých Berskhire investuje. Svůj podíl v softwarové společnosti Red Hat zvýšila během prvních tří měsíců letošního roku o téměř čtvrtinu. Naopak akcií banky Wells Fargo drží o čtyři procenta méně, podíl v Southwest Airlines osekala Buffettova firma o 2,2 procenta.

Jak uspět v digitální éře a jak technologie proměňují nejen svět investic? Čtěte nový magazín E15 Premium, objednávejte zde >>>
Jak uspět v digitální době? Nový magazín E15


Proč roste bitcoin? Platit s ním lze ve Starbucks, láká i Microsoft s Amazonem


Autor: vaj
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!