Euro je vůči dolaru nejslabší za dva roky | e15.cz

Euro je vůči dolaru nejslabší za dva roky

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společná evropská měna klesla na své dvouleté minimum vůči dolaru. Trhy tak reagovaly na výsledek včerejšího jednání americké centrální banky Fed, podle níž se v nejbližších měsících nechystá žádná státní podpora ekonomiky Spojených států.

Euro podpořené obavami o vývoj v eurozóně se propadlo na 1,21725 dolaru, tedy nejméně od 30. června 2010. „Každá centrální banka kromě Fedu uvolňuje svou měnovou politiku a dokud se tak nestane, bude dolar silný,“ vysvětli agentuře Reuters měnový stratég Deutsche Bank Georgie Saravelos.

Podle něj je pravděpodobné, že euro bude oslabovat i nadále. Trh totiž podle něj ještě nezareagoval na rozhodnutí Evropské centrální banky snížit na nulu depozitní sazbu. Podle ní se zhodnocují jednodenní vklady komerčních bank u ECB.

Je tak pravděpodobné, že banky budou přebytečnou hotovost investovat do rizikovějších měn slibujících nějaký výnos. už započal. Zatímco v úterý si banky u ECB uložily 800 miliard eur, o den později to bylo už jen 325 miliard.

Vývoj kurzu eura k dolaru v posledních dvou letech:

Vývoj kurzu eura k dolaru v posledních dvou letechAutor: E15

Od začátku toho roku euro vůči dolaru ztratilo 5,7 procenta. Pokračuje také propad evropské měny vůči japonskému jenu. Dnes klesla o 0,8 procenta na 96,77 jenu a vůči této měně se dostala na pětitýdenní minimum.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery