Investoři vzali útokem akcie Applu. Index Nasdaq tak zdolal další rekord | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Investoři vzali útokem akcie Applu. Index Nasdaq tak zdolal další rekord

ČTK, vku

Americké akcie v úterý opět posílily. Index technologického trhu Nasdaq se tak dostal na další rekordní maximum. Akcie těžily ze zlepšujících se údajů o ekonomice a z nadějí na další stimulační opatření, píše Reuters.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,50 procenta a uzavřel na 26 156,10 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,43 procenta na 3131,29 bodu a Nasdaq se zvýšil o 0,74 procenta na 10 131,37 bodu.

K růstu indexu Nasdaq velkou měrou přispěla technologická společnost Apple, jejíž akcie posílily o více než dvě procenta. Některé makléřské firmy zlepšily hodnocení těchto akcií poté, co Apple oznámil, že začne v počítačích Mac používat své vlastní čipy.

Apple chce do počítačů montovat vlastní čipy. Akcie firmy uzavřely na rekordu

Výsledky průzkumu společnosti IHS Markit mezi nákupními manažery signalizovaly zpomalení poklesu podnikatelské aktivity v USA. Souhrnný index aktivity ve zpracovatelském průmyslu a službách se v červnu zvýšil na 46,8 bodu z květnových 37 bodů. Přiblížil se tak klíčové padesátibodové hranici, která je předělem mezi růstem a poklesem aktivity.

Pražská burza po sérii ztrát otočila, dařilo se bankám

Zotavení v Evropě. Akcie po překvapivě silném oživení průmyslu a služeb znatelně vzrostly

Autor Černé labutě Taleb: Skoro všichni fanoušci bitcoinu jsou naprostí idioti

Autor: ČTK, vku
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!