Koruna je nejslabší od června 2010, ztratila vůči euru i dolaru | E15.cz

Koruna je nejslabší od června 2010, ztratila vůči euru i dolaru

Koruna
Koruna
• 

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česká koruna dnes překročila hranici 26 korun za euro a dostala se na nejnižší úroveň od června 2010. Domácí měna oslabila i k dolaru. K poklesu koruny přispělo snížení maďarského ratingu od agentury Moody’s, které ovlivnilo všechny středoevropské trhy.

Koruna se dnes po zahájení obchodování dostala na 26,052 koruny za euro. Nyní se nachází těsně pod hranicí 26 korun. Vůči dolaru domácí měna ztratila 30 haléřů a dostala se na 19,60 koruny.

Korunu nijak nepodpořilo ani vyjádření guvernéra České národní banky Miroslava Singera. Dopady krize eurozóny na českou ekonomiku podle něj nebudou horší než následky světové hospodářské krize v roce 2008. Současné krize totiž postrádá moment překvapení. „Dnes se o krizi mluví několik měsíců, rozebírají se různé příčiny, scénáře. To znamená, že krize by neměla být takovým překvapením. To dává naději na to, že by její průběh mohl být mírnější,“ řekl Singer.

Podle analytika serveru Patria Online Tomáše Vlka lze v nejbližší době očekávat další propad koruny. „Šanci na návrat na či pod 25 korun za euro momentálně moc nevidím. Výraznější korekce ztrát by přišla až se zastavením dluhové krize v eurozóně,“ řekl pro E15.cz. Situace měnové unie se ale naopak zhoršuje, vysvětlil. „Nyní jde o dominantní faktor, který ukazuje směr koruně a vůbec finančním trhům.“

Vývoj kurzu české koruny k euru a dolaru v posledních dvou letech:

Vývoj kurzu české koruny k euru v posledních dvou letech Autor: e15

Vývoj kurzu české koruny k dolaru v posledních dvou letech Autor: E15

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah