Pražská burza posílila. Akcie operátora O2 překonaly tříleté maximum | E15.cz

Pražská burza posílila. Akcie operátora O2 překonaly tříleté maximum

Pražská burza v daný obchodní den posílila, proto má náš "robot" dobrou náladu
Pražská burza v daný obchodní den posílila, proto má náš "robot" dobrou náladu
• 
ZDROJ: E15.cz

E15.cz

Vstoupit do diskuze
0

Pražská burza mírně posílila. Index PX vzrostl o 0,17 procenta na 1074,86 bodu. Z jedenácti hlavních titulů pražské burzy dnes sedm zakončilo obchodování v plusu, další jedna emise stagnovala.

Nejvýraznějšího růstu dosáhly cenné papíry finančního domu Komerční banka, které si polepšily o 1,29 procenta na 707 korun. Dále pak rostly cenné papíry telekomunikační společnosti O2 o 0,77 procenta na 261 korun. Zároveň během dne hodnotou 261 korun překročily své tříleté maximum z z ledna 2021.

Nárust zaznamenaly také akcie rakouské bankovní skupiny Erste Group Bank, které posílily o 0,6 procenta na 699,2 korun a svou změnou tak přerušily jednodenní propad. 

Oproti tomu nejvýraznější pokles postihl akcie bankovní společnosti Moneta, které zlevnily o 1,26 procenta na závěrečných 70,50 korun. Cenné papíry společnosti ČEZ oslabily o 0,74 procent. Nedařilo se ani nápojáři Kofola, jejíž akcie oslabily o 0,36 procenta na 273 korun. Svou změnou tak přerušily jednodenní růst.

Tato zpráva je generována softwarem za pomoci prvků umělé inteligence v rámci projektu TAČR.

Autor: E15.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.