Pražská burza posílila, dařilo se akciím likérky Stock | E15.cz

Pražská burza posílila, dařilo se akciím likérky Stock

Pražská burza v daný obchodní den posílila, proto má náš "robot" dobrou náladu
Pražská burza v daný obchodní den posílila, proto má náš "robot" dobrou náladu
• 
ZDROJ: E15.cz

E15.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Pražská burza na konci týdne posílila. Index PX si připsal 0,76 procenta na 1091,57 bodu. Z jedenácti hlavních titulů pražské burzy dnes sedm zakončilo obchodování v plusu, další tři emise stagnovaly.

Nejvýraznější nárůst zaznamenaly akcie výrobce likérů Stock. V závěru obchodování byla jejich cena 85,70 korun, což bylo o 2,02 procenta více než na počátku dne. Dále pak rostly cenné papíry rakouské skupiny Erste Group Bank o 1,56 procenta na 766,60 korun. Oproti tomu největší pokles hodnoty postihl akcie bankovní společnosti Moneta, a to o 0,5 procenta na 80,10 korun.

Nárust zaznamenaly také akcie pojišťovny VIG, které posílily o 1,11 procenta na 592,5 koruny. Svou změnou tak přerušily dvoudenní propad.

Naopak největší pokles hodnoty postihl akcie bankovní společnosti Moneta, jejíž akcie oslabily o 0,5 procenta na 80,1 koruny. Svou změnou tak přerušily třídenní růst.

Tato zpráva je generována softwarem za pomoci prvků umělé inteligence v rámci projektu TAČR.

Autor: E15.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.