Bitcoin, ethereum, litecoin - kurzy a grafy kryptoměn | E15.cz

Bitcoin není v propadu sám. Která kryptoměna nejvíce klesla? Sledujte vývoj kurzů

Bitcoin není v propadu sám. Která kryptoměna nejvíce klesla? Sledujte vývoj kurzů
Bitcoin
• 
ZDROJ: profimedia

vaj

Bitcoin i kurzy dalších kryptoměn jako ethereum, litecoin, monero či ripple charakterizují prudké výkyvy. Podívejte se na přehled aktuální ceny jednotlivých digitálních mincí, které od začátku roku 2018 procházejí masivním propadem.

Před koncem roku 2017 vypukla kryptománie, která vyhnala kurz bitcoinu do rekordních výšin. Nebyl to ale jen bitcoin, který včasným investorům dopomohl k pohádkovým ziskům. 

Podobně prudce vystřelil ether, digitální měna platformy ethereum. Pozornost svým zhodnocením získal také ripple, digitální „mince“ určená primárně pro využití bankami, případně také litecoin či zcela anonymní kryptoměna monero. 

Bitcoin, kurz a příčiny pádu kryptoměn 

Jenže situce se prudce otočila počátkem roku 2018. Jedna špatná zpráva střídala druhou, k výběrům zisků dřívějších investorů se přidaly spekulace o zákazu obchodování s kryptoměnami v Jižní Koreji, Indii nebo Číně, zakazování facebookových reklam na veškeré služby související s kryptoměnami a opakování slov o nevyhnutelném "prasknutí bubliny“. 

Aktuální graf s kurzem bitcoinu:

Tato varování pocházela mimo jiné z úst renomovaných ekonomů jako je Paul Krugman či Nouriel Roubini, kteří předpovídali, že bitcoin a spol. může klesnout až na nulu.

Těmto tezím dal částečně za pravdu cenový vývoj kryptoměn, kdy se v prvních měsících roku 2018 svou cenou propadly na méně než polovinu hodnoty z prosince roku 2017.

Vše o kryptoměnách čtěte zde >>> 

To v očích jejich kritiků jen potvrdilo dřívější slova o vysoké rizikovosti investic do kryptoměn, zejména kvůli výkyvům jejich kurzu. To do jisté míry potvrzuje chování také ostatních digitálních měn, jež svým vývojem mnohdy kopírují bitcoin.

Ether, litecoin, monero, ripple - vývoj kurzu

Ti, kdo bitcoinu a spol. věří a věští mu pozitivní budoucnost, ovšem tvrdí, že takové propady nemusejí být fatální a naopak představují vhodnou příležitost k doplnění portfolia. Ostatně v době své existence prodělal bitcoin hned několik prudkých vzestupů a pádů.  

Aktuální graf s kurzem etheru:

Situace je v roce 2018 jiná i proto, že v prosinci v době prudkého růstu přibývala jedna dobrá zpráva za druhou, střídaly se předpovědi toho, jestli bude bitcoin v nejbližší době stát sto tisíc, půl milionu nebo rovnou milion dolarů.  

Aktuální graf s kurzem litecoinu:

Chystalo se navíc obchodování s futures (dohoda zavazující kupujícího koupit komoditu nebo finanční nástroj v předem určeném čase - pozn. red.) na amerických burzách, což u řady držitelů bitcoinů jen přiživilo optimismus.

Aktuální graf s kurzem monera:

Jejich nálada se ale prudce změnila, nicméně obecné poučky pro investice do kryptoměn zůstávají stejné – počítat s vysokou mírou rizika spojeného s výkyvy kurzu, uvažovat v dlouhodobém horizontu a být připraven na vše. 

Aktuální graf s kurzem bitcoin cash:

Aktuální graf s kurzem digitální valuty ripple:

Podívejte se, co o investicích do bitcoinu míní spolumajitel fondu Quant Aleš Michl:

Investice - Bitcoin

Kryptoměny: v čem spočívá jejich přínos a využití? Tuhle otázku by si měli položit nejen začátečníci
Hodnota kryptoměn spadla, jejich těžba se ale pořád vyplatí. Čtěte, co je k tomu potřeba
Bitcoin a nejistá budoucnost. Tohle je sedm faktorů, které ještě zahýbou cenou
Kryptoměny vycházejí z české mentality, říká zakladatel burzy NakamotoX Jiří Fiala
Karel Fillner: Použitelných kryptoměn je sotva pár desítek
Bitcoin a blesková finanční smrt
Zápisník Jana Vávry: Smrt bitcoinu, díl 250?
 

Autor: vaj
 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!