Kryptoměny | Kurzy a grafy | Bitcoin, ethereum, solana a další | e15.cz
M A

Kryptoměny

Obchodování s kryptoměnami nezná přestávky. Sledujte aktuální kurz bitcoinu a spol.

Kurzy kryptoměn - foto ilustrační
Kurzy kryptoměn - foto ilustrační
• 
ZDROJ: profimedia

vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Bitcoin i kurzy dalších kryptoměn jako ethereum, chainlink, polkadot, litecoin, monero či XRP charakterizují prudké výkyvy – volatilita. Podívejte se na přehled aktuálních cen jednotlivých digitálních mincí.

Už před koncem roku 2017 vypukla kryptománie, která vyhnala kurz bitcoinu do rekordních výšin. Nebyl to ale jen bitcoin, který včasným investorům dopomohl k pohádkovým ziskům. 

NFT – Nezaměnitelný token. Podívejte se na video, které vysvětluje nový fenomén:

Video se připravuje ...

Podobně prudce vystřelil ether, digitální měna platformy Ethereum. Pozornost svým zhodnocením získal také ripple (XRP), digitální „mince“ určená primárně pro využití bankami, případně také litecoin či anonymní kryptoměna monero. Kryptoměny obecně vynikají velkými výkyvy kurzu.

To je dané nejen jejich relativním mládím a stále poměrně malým objemem trhu například v porovnání se zlatem, ale také jejich mimořádnou likviditou. Kryptoburzy fungují v režimu 24/7, prodávat či nakupovat digitální měny tak lze i v době, kdy mají tradiční finanční parkety zavřeno.

Kurzy kryptoměn

Bitcoin, kurz a diverzifikace portfolia 

V roce 2020 nastoupil bitcoin nový růstový cyklus a ostatní kryptoměny následovaly také. To jen oživilo otázku, do jaké míry je ve světě kryptoměn možná diverzifikace portfolia.

Při další cenové explozi v roce 2021 zazářily kromě bitcoinu například solana (SOL), cardano (ADA), chainlink nebo dogecoin. Ostatní virtuální měny než bitcoin nesou souhrnné označení altcoiny.

Přestože spekulantům nabídly mnohdy ještě výrazně vyšší zisky než dominantní bitcoin, v případě cenového kolapsu trhu altcoiny často odepisují přes 90 procent hodnoty. Některé zaniknou úplně. Vypovídá o tom mimo jiné infografika, která sleduje pořadí deseti nejrozšířenějších kryptoměn. Na mnoho z nich si dnes už nikdo nevzpomene.

Historický vývoj pořadí TOP 10 virtuálních mincí zachycuje infografika (údaje k srpnu daného roku – pozn. edit.). Posouvat ji lze i ručně klikáním na spodní lištu:

Kurz bitcoinu - BTC:

Pro připomenutí historie: rok 2017 ukázal, že zatímco bitcoin během něj posílil dvacetkrát, etheru se podařil nárůst zhruba stonásobný. Jenže co platí pro období růstu, platí i pro propad. V roce 2018 odepsal bitcoin v meziročním srovnání až zhruba 80 procent hodnoty, v případě etheru to bylo ještě o třináct procentních bodů více. Pokud lze v divokých výkyvech cen kryptoměn najít nějaké zákonitosti, pak takové, že takzvané altcoiny (digitální měny jiné než bitcoin) zažívají ještě intenzivnější cenové pohyby než nejrozšířenější kryptoměna.

Ether, litecoin, monero, polkadot, chainlink, BNB – vývoj kurzu

Ti, kdo bitcoinu a spol. věří a věští mu pozitivní budoucnost, ovšem tvrdí, že takové propady nemusejí být fatální, naopak představují vhodnou příležitost k doplnění portfolia. Ostatně v době své existence prodělal bitcoin hned několik prudkých vzestupů a pádů.  

Kurz Ethereum - ETH:

Kurz litecoin - LTC:

Kurz monero - XMR:

Kurz bitcoin cash - BCH:

Kurz Ripple - XRP:

Kurz binance coin - BNB:

Kurz chainlink - LINK:

Kurz polkadot - DOT:

Kurz dogecoin - DOGE / XDG:

Kurz solana - SOL:

Autor: vaj

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery