Bitcoin, ethereum, litecoin, BNB - kurzy a grafy kryptoměn | E15.cz

Když padá bitcoin, ostatní kryptoměny také. Sledujte vývoj kurzů digitálních mincí

Když padá bitcoin, ostatní kryptoměny také. Sledujte vývoj kurzů digitálních mincí
Bitcoin
• 
ZDROJ: profimedia

vaj

Bitcoin i kurzy dalších kryptoměn jako ethereum, litecoin, monero či ripple charakterizují prudké výkyvy. Podívejte se na přehled aktuální ceny jednotlivých digitálních mincí, které od začátku roku 2018 prošly masivním propadem. Od té doby se z něho prakticky nevzpamatovaly. Poměrně nedávným přírůstkem do pořadí deseti nejhodnotnějších kryptoměn je binance coin (BNB).

Před koncem roku 2017 vypukla kryptománie, která vyhnala kurz bitcoinu do rekordních výšin. Nebyl to ale jen bitcoin, který včasným investorům dopomohl k pohádkovým ziskům. 

Podobně prudce vystřelil ether, digitální měna platformy ethereum. Pozornost svým zhodnocením získal také ripple (XRP), digitální „mince“ určená primárně pro využití bankami, případně také litecoin či anonymní kryptoměna monero. 

Bitcoin, kurz a příčiny pádu kryptoměn 

Jenže situce se prudce otočila počátkem roku 2018. Jedna špatná zpráva střídala druhou, k výběrům zisků dřívějších investorů se přidaly spekulace o zákazu obchodování s kryptoměnami v Jižní Koreji, Indii nebo Číně, zakazování facebookových reklam na veškeré služby související s kryptoměnami a opakování slov o nevyhnutelném "prasknutí bubliny“. 

Aktuální graf s kurzem bitcoinu:

Tato varování pocházela mimo jiné z úst renomovaných ekonomů jako je Paul Krugman či Nouriel Roubini, kteří předpovídali, že bitcoin a spol. může klesnout až na nulu.

Těmto tezím dal částečně za pravdu cenový vývoj kryptoměn, kdy se v prvních měsících roku 2018 svou cenou propadly na méně než polovinu hodnoty z prosince roku 2017. Propad dominantní kryptoměny bitcoin se později zastavil až těsně nad hranicí tří tisíc dolarů za virtuální minci.

Vše o kryptoměnách čtěte zde >>> 

To v očích kritiků kryptoměn jen potvrdilo dřívější slova o vysoké rizikovosti těchto investic, zejména kvůli výkyvům jejich kurzu. Jiné virtuální mince než bitcoin se přitom nechovají jinak. Přestože jich existují řádově tisíce, obvykle platí jednoduchá rovnice: pokud padá kurz bitcoinu, ceny ostatních digitálních mincí také. A často ještě mnohem výrazněji.

Ether, litecoin, monero, ripple, BNB - vývoj kurzu

Ti, kdo bitcoinu a spol. věří a věští mu pozitivní budoucnost, ovšem tvrdí, že takové propady nemusejí být fatální a naopak představují vhodnou příležitost k doplnění portfolia. Ostatně v době své existence prodělal bitcoin hned několik prudkých vzestupů a pádů.  

Aktuální graf s kurzem etheru:

V prosinci 2017 v době prudkého růstu přibývala jedna dobrá zpráva za druhou, střídaly se předpovědi toho, jestli bude bitcoin v nejbližší době stát sto tisíc, půl milionu nebo rovnou milion dolarů.  

Aktuální graf s kurzem litecoinu:

Chystalo se navíc obchodování s futures (dohoda zavazující kupujícího koupit komoditu nebo finanční nástroj v předem určeném čase - pozn. red.) na amerických burzách, což u řady držitelů bitcoinů jen přiživilo optimismus. Přitom právě tyto finanční deriváty po svém spuštění odstartovaly mohutnou cenovou korekci bitcoinu a v návaznosti na něj i ostatních kryptoměn.

Aktuální graf s kurzem monera:

Nálada investorů se tak prudce změnila, nicméně obecné poučky pro investice do kryptoměn zůstávají stejné – počítat s vysokou mírou rizika spojeného s výkyvy kurzu, uvažovat v dlouhodobém horizontu a být připraven na vše. 

Aktuální graf s kurzem bitcoin cash:

Aktuální graf s kurzem digitální valuty ripple (XRP):

Graf kurzu binance coinu (BNB):

 

Autor: vaj

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!