Pražská burza stagnovala. Dařilo se akciím likérky Stock

Pražská burza v daném obchodním dni stagnovala, náš "robot" se proto ani nesměje, ani není smutný

Pražská burza v daném obchodním dni stagnovala, náš "robot" se proto ani nesměje, ani není smutný Zdroj: E15.cz

Pražská burza uzavřela bez větších změn. Index PX si připsal pouhých 0,1 procenta na 1284,15 bodu. Z třinácti hlavních titulů pražské burzy dnes čtyři zakončily obchodování v plusu, čtyři propadly. 

Nejvýraznějšího růstu dosáhly cenné papíry likérky Stock, které si polepšily o 2,27 procenta na 117 korun. Dále pak rostly cenné papíry rakouské bankovní skupiny Erste Group Bank o 0,44 procenta na 860 korun.

Nárust zaznamenaly také akcie tabačky Phillip Morris, které posílily o 0,26 procenta na 15 640 korun. Svou změnou tak navázaly na dvoudenní růst. Akcie tabačky Phillip Morris dnes denní hodnotou překonaly své pětiměsíční maximum.

Nejvýraznější pokles postihl akcie společnosti Komerční banka. Jejich závěrečná cena 827,50 korun byla o 0,36 procenta nižší než při ranním otevření burzy. K dalším ztrátovým titulům na pražské burze se zařadily akcie banky Moneta, které padly o 0,23 procenta na 87,30 korun.

Pokles zaznamenaly také akcie pojišťovací skupiny VIG, které oslabily o 0,16 procenta na 629 korun. Svou změnou tak navázaly na jednodenní propad.

Tato zpráva je generována softwarem za pomoci prvků umělé inteligence v rámci projektu TAČR