Pražská burza vystoupala nejvýše za dva roky, výrazně pomohly akcie ČEZ | E15.cz

Pražská burza vystoupala nejvýše za dva roky, výrazně pomohly akcie ČEZ

ČTK

Akcie obchodované na pražské burze opět posílily, a dostaly se tak na nejsilnější úroveň za dva roky. Index PX stoupl o 0,67 procenta na 1033,11 bodu, což je nejvíce od srpna 2015. K růstu pomohlo hlavně zdražení akcií energetické firmy ČEZ a bankovních emisí. 

Akcie ČEZ zaznamenaly největší objem obchodů z hlavních emisí pražské burzy a zároveň posílily o 0,68 procenta na 401,70 koruny. Růst ceny zaznamenaly i tři další emise s největšími objemy obchodů, akcie Komerční banky, bankovní skupiny Erste a Moneta Money Bank. Cenné papíry Erste si připsaly vůbec nejvýraznější zdražení z hlavních emisí, a to o 1,45 procenta na 974 korun.

Ze 14 hlavních emisí skončily v červených číslech pouze tři. Největší pokles postihl cenné papíry petrochemického holdingu Unipetrol, které zlevnily o 0,51 procenta na 292,40 koruny.

Česká měna mírně zpevnila k euru a výrazněji vůči dolaru. Koruna oproti předchozímu závěru posílila k euru o dva haléře na 26,10 Kč/EUR a k dolaru o deset haléřů na 22,13 koruny za dolar. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Akcie Applu vyhnaly index Dow Jones do rekordních výšin, poprvé přesáhl 22 tisíc bodů
Pražská burza skomírá. Obchody jsou nejnižší za 16 let, přesto překonává evropský průměr

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!