Pražská burza zahájila týden poklesem. Akcie O2 po Kellnerově úmrtí ubraly téměř procento | E15.cz

Pražská burza zahájila týden poklesem. Akcie O2 po Kellnerově úmrtí ubraly téměř procento

Burzovní palác, sídlo BCPP
Burzovní palác, sídlo BCPP
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Pražská burza na začátku nového týdne klesla, index PX ztratil půl procenta na 1089,08 bodu. Víc než dvě procenta ztratily akcie dodavatele antivirových programů Avast, téměř procento ubraly cenné papíry telekomunikační společnosti O2 po zprávě o úmrtí Petra Kellnera, majitele investiční skupiny PPF, která O2 vlastní. 

„Největší zátěží pro index byl pokles akcií Avast,“ uvedl makléř Fio banky Josef Dudek. Akcie antivirové společnosti zlevnily o 2,12 procenta na 141,10 koruny.

„Negativní vývoj evropského bankovního sektoru stahoval níže Erste Bank a pojišťovnu VIG,“ podotkl Dudek. Akcie Erste zlevnily o 0,47 procenta na 758,80 koruny, pojišťovně VIG klesly o 0,42 procenta na 587,50 koruny.

Z bankovních emisí šla dolů i Moneta Money Bank o 1,69 procenta na 81,50 koruny. Ráno cenné papíry Monety ztrácely víc než tři procenta také pod vlivem oznámení, že v sobotu zemřel při nehodě vrtulníku miliardář Kellner. Jeho PPF by měla v Monetě získat zhruba čtvrtinový podíl. Cenné papíry Komerční banky naopak vzrostly o 0,44 procenta na 685 korun.

„Solidní přírůstek dnes registroval ČEZ,“ poznamenal Dudek. Akcie energetické firmy si připsaly 1,10 procenta na 553 korun. Vzhůru šly také cenné papíry výrobce nápojů Kofola o 0,75 procenta na 269 korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.