Strach z druhé vlny epidemie poslal americké akcie dolů. Ztráty smazal pouze Nasdaq | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Strach z druhé vlny epidemie poslal americké akcie dolů. Poklesům odolal jen technologický sektor

Strach z druhé vlny epidemie poslal americké akcie dolů. Poklesům odolal jen technologický sektor
Wall Street - sice s roučkami, ale i tak na rekordech
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK, vku

Americké akcie ve čtvrtek převážně oslabovaly. Na vině je pokračující rychlý růst počtu případů nemoci COVID-19 v USA, který mezi investory vyvolává obavy z nového omezování podnikatelské aktivity.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, ve čtvrte ztratil 1,39 procenta a uzavřel na 25 706,09 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,56 procenta na 3152,05 bodu, index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se však zvýšil o 0,53 procenta na 10 547,75 bodu.

Pozornost investorů se nyní začíná obracet k hospodářským výsledkům amerických podniků za druhé čtvrtletí. Předpokládá se, že firmy z indexu S&P 500 vykážou nejprudší pokles zisků od globální finanční krize v roce 2009, píše Reuters.

USA ve středu opět zaznamenaly kolem 60 tisíc nových případů nákazy koronavirem a 900 úmrtí připisovaných nemoci COVID-19. Čísla z různých zdrojů se mírně rozchází, trend nicméně zůstává nepříznivý a v některých jižních státech už dochází volná místa na jednotkách intenzivní péče.

Banky drží rekordní objem státního dluhu. Vydatně půjčovaly vládě během pandemie

Pražská burza významně rostla. Dařilo se akciím Avastu

 

Autor: ČTK, vku
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!