Výrobce motocyklů Ducati uvažuje dle tisku o nabídce akcií v Asii | E15.cz

Výrobce motocyklů Ducati uvažuje dle tisku o nabídce akcií v Asii

Ducati
Ducati
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Italský výrobce motocyklů Ducati zvažuje v příštím roce primární nabídku akcií v Hongkongu v hodnotě 875 milionů liber (24,1 miliardy korun). Píše o tom dnes list Sunday Times.

Majitelem Ducati je v současnosti soukromý investiční fond Investindustrial. Podle listu fond již jednal o nabídce akcií s bankami a monitoruje současné výkyvy na trzích. O případné nabídce by měl rozhodnout na počátku příštího roku.

Akciový trh v Hongkongu si v poslední době oblíbilo množství luxusních značek. Primární nabídku akcií zde za posledních 18 měsíců uskutečnily módní dům Prada, kosmetická skupina L'Occitane či výrobce zavazadel Samsonite.

Ducati vznikla v roce 1926 jako malá rodinná firma, která vyráběla radiové součástky. Postupně se rozrostla do předního světového výrobce motocyklů. V posledních 20 letech vládne závodům superbiků. Investindustrial přezvala Ducati v roce 2008 a pomohla firmě vrátit se k zisku poté, co se v roce 2005 ocitla v hluboké krizi.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.