Amazon letos v Evropě vytvoří tisíce pracovních míst | E15.cz

Amazon letos v Evropě vytvoří tisíce pracovních míst

Amazon
Amazon
• 
ZDROJ: Jan Sedlak

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Největší světový internetový obchod Amazon plánuje vytvořit letos v Evropě několik tisíc pracovních míst. Za loňský rok v Evropě vytvořila deset tisíc nových míst, což je pro ni dosavadní rekord v tomto regionu. V současnosti zde má zhruba 40 tisíc zaměstnanců.

„Poptávka po našich službách v Evropě je silnější, než kdy dříve…V roce 2015 jsme vytvořili přes 10 tisíc nových pracovních míst a tisíce dalších jich chceme vytvořit v roce 2016 pro lidi s různým vzděláním, zkušenostmi a dovednostmi - budeme potřebovat zaměstnance od vědců zabývajících se řečí a lingvistů, přes experty na digitální média až po zaměstnance distribučních a zákaznických center,“ uvedl viceprezident Amazonu EU pro oblast maloobchodu Xavier Garambois.

Amazon zahájil činnost na internetu v červenci 1995. Nyní je největším internetovým obchodem na světě a na špici amerických prodejců vystřídal firmu Walmart.

V České republice firma v roce 2013 otevřela centrum vráceného zboží v Dobrovízi u Prahy a loni v září tam spustila provoz svého prvního distribučního centra v České republice. Centrum pro vrácené zboží naopak plánuje přesunout z Dobrovíze do pražských Horních Počernic.

Distribuční centrum chtěla firma původně postavit i v Brně, od tohoto záměru ale ustoupila.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah