British Airways rozprodají uměleckou sbírku - potřebují hotovost | E15.cz

British Airways chybí cash. Dopravce kvůli tomu rozprodává i svoji uměleckou sbírku

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Letecká společnost British Airways rozprodá část své mnohamilionové sbírky uměleckých předmětů. Dopravce, který se potýká s dopady koronavirové krize, nutně potřebuje hotovost, píší britská média. Kolekce zahrnuje obrazy současných malířů, jako jsou Damien Hirst, Bridget Rileyová nebo Peter Doig.

Má se za to, že k prodeji bylo vybráno nejméně deset děl, i když není známo, kterých. Jedno z nich by mělo mít hodnotu více než milionu liber (29,7 milionu korun).

List Evening Standard uvedl, že dražbou byla pověřena aukční síň Sotheby's a že dražba se má uskutečnit co nejdříve.

Nejcennějším kusem v držení aerolinek by mělo být dílo Bridget Rileyové. Podle jednoho ze zdrojů má „nejméně sedmičíselnou hodnotu“. Firma jej vlastní více než 30 let, přičemž jeho hodnota se od nákupu výrazně zvýšila.

Stejně jako v případě většiny leteckých společností postihl finance British Airways výpadek letecké dopravy kvůli koronavirové krizi. Podnik plánuje propustit asi 12 tisíc zaměstnanců, z toho více než 1000 pilotů.

Odborová organizace Unite uvedla, že se obrátila na Evropskou komisi (EK) s námitkou proti akvizici španělské letecké společnosti Air Europa, o kterou usiluje firma IAG, mateřský podnik British Airways. Nelíbí se jí, že IAG na jedné straně plánuje propouštět, ale na straně druhé se chystá koupit jinou společnost za více než miliardu eur (26,7 miliardy korun).

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah