Britský miliardář Branson může mít zájem o aerolinku Flybe, tvrdí tisk | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Britský miliardář Branson může mít zájem o aerolinku Flybe, tvrdí tisk

ČTK, mit

Britská letecká společnost Virgin Atlantic Airways, která je zčásti v rukou miliardáře Richarda Bransona, jedná o převzetí regionálních aerolinek Flybe Group. Napsala to na svém webu televize Sky News s odvoláním na nejmenované zdroje. Aerolinky Flybe Group minulý týden podlehly finančnímu tlaku a oznámily, že jsou na prodej. I v letošním roce totiž dopravce nejspíš vykáže ztrátu ve výši milionů liber.

Transatlantická letecká společnost by s Flybe získala nové pasažéry a také přístup ke kapacitám na londýnském letišti Heathrow.

Finanční stránku obchodu zpráva nezmiňuje. Tržní kapitalizace přepravce Flybe je podle firmy Refinitiv 21 milionů liber (619 milionů korun).

Tesla v Číně zlevňuje. Prodeje ohrožují cla i čínské automobilky

Podle dřívější zprávy televize Sky se o Flybe zajímá také firma Stobart Group, majitel londýnského letiště Southend, jehož předchozí nabídku aerolinky letos odmítly.

Virgin Atlantic, která provozuje zejména lety mezi Británií a Spojenými státy, je ve vlastnictví Bransonovy Virgin Group a americké letecké společnosti Delta Air Lines. V loňském roce společnost šestačtyřiceti letadly přepravila přes pět milionů osob.

Aerolinky Flybe provozují 78 letadel, z nichž většinu tvoří turbovrtulové stroje. Dopravce se zaměřuje především na regionální přepravu v rámci britských ostrovů a Evropy, létá také do Prahy. Ročně přepraví přibližně devět milionů pasažérů mezi více než osmi desítkami destinací. 

Autor: ČTK, mit
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!