Čeští letci znovu propojí chorvatský ostrov Lošinj s pevninou | E15.cz

Vše o realitách

Vše o  realitách Vstoupit do speciálu

Čeští letci znovu propojí chorvatský ostrov Lošinj s pevninou

Michal Nosek

Česká letecká společnost Silver Air prodloužila spolupráci s chorvatskou ubytovací skupinou Jadranka. Od příštího týdne bude provozovat letecké spojení ostrova Lošinj se Záhřebem a italskými Benátkami a Luganem.

Letní spolupráce Silver Air a Jadranky tak začíná druhou sezonu. „Cesta na ostrov Lošinj ze Záhřebu trvá pouhých 50 minut a pokračování organizovaných letů na ostrov Lošinj je logickým krokem, protože umožňuje snížit jeho relativní izolovanost,“ uvedl pro chorvatská média člen správní rady Jadranky Gorin Filipovič. S pražskou společností Silver Air se E15 nepodařilo spojit.

Na druhou stranu je ale Lošinj svou odlehlostí pro některé turisty atraktivní a právě proto Jadrance vyhovují menší letadla. A těmi právě disponuje společnost Silver Air. Nad Jadranem bude létat stroj L-410 UVP pro 16 cestujících.

Lepší dopravní spojení je jedním ze strategických cílů skupiny Jadranka Group, která kromě hotelnictví pracuje i na propagaci ostrova souostroví Cres-Lošinj a chce jej více zviditelnit na turistické mapě Jaderského moře. V plánu je i vybudování golfového resortu a modernizace letiště. To leží ve středu ostrova a v loňském roce odbavilo necelých sedm tisíc pasažérů, což je zlomek těch, kteří ostrov navštíví.

Letiště totiž disponuje přistávací dráhou dlouhou pouhých 900 metrů, což neumožňuje přílet velkých strojů. V chorvatských leteckých kruzích se sice hovoří o prodloužení ranveje na 1800 metrů, ale projekt zatím nebyl zahájen.

Cestu na chorvatský jih Čechům zkrátí čínský most
Z Titovy jachty se stane muzeum. Prohlédněte si loď, na které se utvářely dějiny
Škoda Auto loví dělníky na Balkánu. Chce přijmou stovky Chorvatů

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!