Concord s volantem - vyrobili jsme první létající sporťák, tvrdí Samson Motors | E15.cz

Concord s volantem - vyrobili jsme první létající sporťák, tvrdí Samson Motors

Jakub Havlíček - Autorevue.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Switchblade. To je název dalšího létajícího automobilu. Americká společnost Samson Motors jej označuje za první létající sportovní vůz na světě.

Výrobci nenahlíží do budoucnosti jen prostřednictvím elektromobilů a autonomních technologií. Zajímavým řešením dopravy mají být také létající vozy. Americká společnost Samson Motors dokonce tvrdí, že na trh přinese první létající sportovní vůz na světě.

Model Switchblade doplní nabídku létajících vozů, mezi kterými nechybí ani Aeromobil od našich slovenských sousedů. Tříkolový automobil ale má být  více podobný běžným lehkým letounům. Na trh má dokonce přijít už na jaře příštího roku.

Na zemi má Switchblade dosáhnout rychlost vyšší než 160 kilometrů za hodinu. Po vysunutí křídel a ocasu zvládne ve vzduchu maximální rychlost 322 kilometrů za hodinu. Motor je vlastní výroba společnosti Samson Motors. Čtyřválec o objemu 1,6 litru nabídne výkon 141 kW. Díky nádrži s objemem 113 litrů doletí stroj na jedno natankování přibližně 724 kilometrů.

Rozpětí křídel neumožňuje vzlet přímo ze silnice. Americká společnost ale tvrdí, že s autem budeme moci vzlétnout z běžných letišť. Ve standardní výbavě nechybí prémiový zvukový systém s kompatibilitou s MP3, couvací kamera, digitální přístrojovka či kožené sedadla.

Cena má začínat na 90 tisíc liber, tedy v přepočtu více než 2,6 milionu korun. K dispozici mají být i další tři varianty. Snowbird pro chladnější klima, Trek s  robustnější konstrukcí a nástavbami pro další náklad a Aurora kombinující  balíčky Trek a Snowbird.

Autorem článku je portál Autorevue.cz.

Autor: Jakub Havlíček - Autorevue.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah