Dopravní podnik zmodernizuje stanici metra Opatov za téměř čtvrt miliardy | E15.cz

Dopravní podnik zmodernizuje stanici metra Opatov za téměř čtvrt miliardy

Jiří Liebreich

Jiří Liebreich

Dopravní podnik zmodernizuje stanici metra Opatov na lince C. Stavební práce provedou společnosti SMP a Brema, kterým největší pražská firma vyplatí 238 milionů korun. Informaci z obchodního věstníku potvrdil deníku E15 DPP.

„Modernizace východní části stanice proběhne za provozu. Plánujeme začít v následujících týdnech, následná realizace potrvá dle našich předpokladů zhruba osm měsíců,“ řekla deníku E15 mluvčí DPP Aneta Řehková.

Hlavní změnou bude vybudování bezbariérového přístupu, který obstarají osobní výtahy. Kromě toho firmy opraví klasické i nouzové osvětlení, obklady, zrekonstruují elektrické rozvaděče, napájení informačního systému a reklamních panelů a vymění akustické majáčky pro nevidomé. Na autobusovém nástupišti se nově objeví koše a lavičky.

"Výtah z vestibulu bude zakomponován do pevného schodiště na nástupiště, podobně jako je tomu u stanice metra Chodov a Roztyly," informovala dříve Řehková. Druhý výtah povede z vestibulu k autobusovým zastávkám.

Bezbariérových stanic jsou v pražském metru v současnosti více než dvě třetiny, mezi lety 2020 a 2021 má vzniknout bezbariérový přístup i na stanicích Flora, Jiřího z Poděbrad a Českomoravská. Celkem má DPP na opravy stanic vyčleněny téměř dvě miliardy korun.

Jak již deník E15 informoval, DPP zároveň vytvoří první společný podnik se soukromým investorem pro revitalizaci stanice metra Nádraží Holešovice. Kromě úspory při revitalizaci si DPP od využití soukromého kapitálu slibuje i získání nových finančních zdrojů - například z pronájmu kanceláří nebo obytných prostor, které chce společný podnik stavět na území mezi ulicemi Argentinská, Vrbenského a Partyzánská a řekou Vltavou. Ve hře je i výstavba nových vestibulů stanice metra.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.