EasyJet hlásí vyšší tržby | E15.cz

EasyJet výrazně těží z bankrotů konkurence

ČTK

Britské nízkonákladové aerolinky easyJet zvýšily v loňském posledním čtvrtletí příjmy meziročně o 14,1 procenta na 1,1 miliardy liber (31,7 miliardy korun). K dvoucifernému růstu jim pomohly jak bankroty konkurenčních přepravců a celkově neklidné prostředí v leteckém sektoru, tak i pozitivní vliv devizových kurzů. Akcie společnosti na zprávu zareagovaly růstem o více než šest procent na nejvyšší úroveň za dva roky.

Celkové příjmy v přepočtu na sedadlo ve čtvrtletí meziročně stouply o 8,4 procenta na 55,99 libry, zatímco náklady na sedadlo nepatrně klesly na 54,34 libry. O osm procent na 18,8 milionu se zvýšil počet přepravovaných osob.

Společnost easyJet loni profitovala z problémů celého sektoru, kdy se zhroutily aerolinky Monarch, Air Berlin a Alitalia zbankrotovaly a společnost Ryanair zrušila lety kvůli nedostatku pilotů. Britský přepravce kromě jiného koupil 25 letadel a převzal časy pro přistávání a vzlety na některých letištích od Air Berlin. Podle analytiků bude firma těžit z pro ni příznivých podmínek i nadále.

Generální ředitel firmy Johan Lundgren uvedl, že aerolinky se i nadále soustředí na snižování nákladů. Ve čtvrtém čtvrtletí se jim podařilo na nich ušetřit zhruba 28 milionů liber, uvedl server BBC.

Do Spojených států se už turisté nehrnou. Změňte vízovou politiku, žádají Trumpa podnikatelé
Vnitro musí kvůli smlouvě s IBM zaplatit milionovou pokutu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!