Emirates začaly nový rok expanzí, poslední novinkou je Vietnam | E15.cz

Emirates začaly nový rok expanzí, poslední novinkou je Vietnam

Aerolinky Emirates provozují největší flotilu Airbusů A380.
Aerolinky Emirates provozují největší flotilu Airbusů A380.
• 
ZDROJ: wikimedia.org

nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Aerolinky Emirates začaly od letošního prvního ledna využívat na jedné ze svých tří denních linek do Kuala Lumpur letoun Airbus A380 pro 489 cestujících. Staly se tak první aerolinkou, která do Malajsie začala pravidelně létat s tímto velkokapacitním letadlem. Se zprávou přišel server Planes.cz.

Emirates také od 3. ledna začaly obsluhovat Buenos Aires a Rio de Janeiro a od pondělí 9. ledna se chystají zahájit pravidelné lety do irského Dublinu. Další novinkou je Ho Či Minovo Město, kam začnou se strojem A330-200 létat denně od začátku června. Na podzim 2012 změní typ na vietnamské lince na B777-300ER.

Boeing B777-300ER Autor: wikimedia
Boeing 777-300ER

Emirates jsou už nyní největším světovým provozovatelem nejziskovějších strojů Boeingu, jichž má nyní 95. Přepravce už má od dřívějška objednáno 40 letadel 777 a zakázka na stroje verze 777-300 s delším doletem zahrnuje vedle 50 pevných objednávek ještě opci na 20 dalších letadel. To by zvýšilo její hodnotu na 26 miliard dolarů.

Letecké společnosti ze Středního východu jsou nyní co do rozšiřování leteckých flotil a destinací nejambicióznější na světě, aerolinie Emirates jsou největším leteckým dopravcem z této oblasti.

Autor: nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah