FlixBus chce převzít od skupiny Transdev autobusy Eurolines | E15.cz

FlixBus chce převzít od skupiny Transdev autobusy Eurolines

ČTK

Německý autobusový dopravce FlixBus hodlá převzít od francouzské skupiny Transdev její aktivity v oblasti dálkové autobusové dopravy provozované pod značkou Eurolines. Firmy ve společné tiskové zprávě uvedly, že vstupují do exkluzivních jednání. Předmětem obchodu bude i francouzská vnitrostátní autobusová síť, kterou Transdev provozuje pod hlavičkou isilines.

Eurolines aktuálně působí ve Francii, Nizozemsku, Belgii, Španělsku a také v České republice. Nabízí autobusová spojení do 25 zemí. Před dokončením transakce se ještě budou konat jednání se zaměstnaneckými odbory.

„Díky tomuto propojení by FlixBus mohl nabídnout ještě komplexnější a rozmanitější služby, a tím získat ještě více cestujících. Chceme být první volbou pro cestující v celé Evropě,“ uvedl zakladatel a šéf FlixBusu Jochen Engert.

Železniční dopravci válčí o strojvedoucí, za jejich výcvik platí miliony

Pro Transdev, který podle svého vyjádření působí ve 20 zemích a zaměstnává 82 tisíc lidí, jde podle šéfa podniku Thierryho Malleta o strategické rozhodnutí. Umožní mu soustředit se na hlavní oblast svého podnikání, kterou je veřejná doprava na krátké vzdálenosti.

FlixBus vstoupil na německý trh v roce 2013 a nyní už působí téměř ve třech desítkách zemí, včetně Česka.

V Německu, kde zelené autobusy FlixBusu ovládají 95 procent trhu, mu začne v prvních měsících letošního roku konkurovat odnož francouzského zprostředkovatele spolujízdy Blablacar s názvem Blablabus. Ve Francii se pak Blablabus chystá do června převzít francouzského konkurenta FlixBusu Ouibus, který zatím patří francouzským státním drahám SNCF. Ty pak investují zase do Blablacaru.

Prodej jízdenek on-line nabývá klíčový význam pro většinu dopravců
FlixBus přidává nové spoje. Na předžalobní výzvu nebude reagovat

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!