Incomming ventures a Reflex Capital investují miliony do vývojářů ShopSys | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Incomming ventures a Reflex Capital investují miliony do vývojářů ShopSys

Incomming ventures a Reflex Capital investují miliony do vývojářů ShopSys
Michal Mička, Ondřej Fryc a Petr Svoboda
• 
ZDROJ: archiv E
Michal Nosek

Michal Nosek

Česká firma ShopSys, vývojář internetových obchodů, získá dvojici strategických investorů. Jsou jimi Incomming ventures Michala Mičky a Reflex Capital Ondřeje Fryce. Investice v celkové výši 15 milionů je určena na vývoj technologické platformy ShopSys a na rozšíření stávajících služeb, včetně zahraniční expanze.

ShopSys je na trhučtrnáct let a na jeho platformě funguje aktuálně přes 450 e-shopů.Patří k nim i velcí hráči jako Okay.cz nebo Office Depot. Investice má za cíl nejen upevnit pozici ShopSysu jako leadera na českém trhu, ale zejména rozšířit tým a expandovat do zahraničí s novou platformou nazvanou ShopSys Framework.

 "Přes dva roky stavíme na zelené louce ShopSys Framework, otevřenou e-commerce platformu se škálovatelnou architekturou. Vydáme jej letos jako nejpokročilejší řešení pro stavbu velkých e-shopů, s jeho použitím ušetří vývojářský tým až tisíce programátorských hodin,” říká zakladatel ShopSysu, Petr Svoboda s tím, že ShopSys Framework bude otevřený. Může ho tedy kdokoliv používat neomezeně a zadarmo.

 

Košík.cz expanduje do dalších regionů, stává se tak největším rozvozcem potravin v České republice

Za investici v celkové výši 15 milionů korun získává každý z investorů ve firmě ShopSys podíl 10 procent. "My se soustředíme na investice do zajímavých projektů v oblasti e-commerce. ShopSys je leader ve vývoji e-shopů, ve kterém vidíme potenciál růstu a věříme v jeho expanzi na zahraniční trhy," vysvětluje Michal Mička, zakladatel Incomming ventures.

“V e-commerce se pohybuji již téměř dvě dekády a vidím trendy ve vývoji velkých e-shopových řešení. Petr jde správným směrem, navíc je to zkušený podnikatel a má kolem sebe skvělý tým,” dodává k investici Ondřej Fryc, zakladatel e-shopu Mall.cz a fondu rizikového kapitálu Reflex Capital. S ShopSys Framework plánuje ShopSys expanzi na evropský a postupně globální trh. V souvislosti s expanzí a vývojem open-source řešení rozšiřuje ShopSys také tým v Ostravě, Pardubicích a Žilině. Pomoci s náborem má také otevření fondu na odměňování zaměstnanců podíly, který oznámil ShopSys současně s investicí.

Zakladatel Mall.cz Fryc přejmenoval svůj fond na Reflex Capital. Chce vybudovat špičkový fond

 Podívejte se jak dopravují balíčky po Amsterodamu

 

DHL představuje šlapací čtyřkolku

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!