Leo Express loni vykázal ztrátu 159 milionů, pomoci má nový investor | E15.cz

Leo Express loni vykázal ztrátu 159 milionů, pomoci má nový investor

Leo Express
Leo Express
• 
ZDROJ: Anna Vackova, E15

ČTK, pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Železniční dopravce Leo Express, který na český trh vstoupil předloni v listopadu, vykázal za minulý rok ztrátu 159 milionů korun. Do ztráty firmu táhly hlavně úroky z vysokých úvěrů. Dopravce prý jedná s novým investorem, který má za 16 procent firmy zaplatit 400 milionů.

Tržby firmy dosáhly 193 milionů korun. Majitel firmy Leoš Novotný jedná s novým investorem, jak tvrdí Hospodářské noviny. Za rok 2012 měl dopravce ztrátu 85,6 milionu korun.

Novotný: Nový investor má zájem až o třetinový podíl

Novotný tvrdí, že nový investor by měl za 16 procent firmy zaplatit přes 400 milionů korun, zájem má prý až o třetinový podíl. Další akcie by ho ale vyšly dráž. Jednání totiž probíhají i s dalšími investory. Identitu nového investora Novotný zatím tají, peníze by měl vložit ještě letos.

Svůj podíl chce navýšit i současný minoritní akcionář Jakub Havrlant, a to z 1,5 procenta na nejméně trojnásobek. Trní hodnota firmy by podle přislíbených investic dosáhla tří miliard korun, účetní hodnota firmy je přitom záporná.

Spor s Českými drahami o 380 milionů

Informace o nových investorech přichází v době, kdy chce Leo Express 380 milionů korun po Českých drahách. O tolik je prý připravily, protože porušují zákon a na trase do Ostravy, kde jim Leo Express bez dotací konkuruje, jezdí za ceny, které nepokrývají jejich náklady. Novotný tvrdí, že pokud by ČD své jízdenky nedotovaly, byla by jeho firma v zisku 200 milionů korun.

Pro letošní rok Novotný předpokládá zisk před zdaněním a odpisy ve výši 60 milionů korun, celkově ale bude firma stále ve ztrátě, dodal deník.

Leoš Novotný: Peníze na expanzi Leo Expressu máme připravené

Autor: ČTK, pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah