Lufthansa zdražila letenky. Za pololetí má rekordní zisk i zlepšila výhled | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Lufthansa zdražila letenky. Za pololetí má rekordní zisk i zlepšila výhled

ČTK

Německá letecká společnost Lufthansa vykázala v prvním pololetí rekordní výsledky. Očištěný provozní zisk se téměř zdvojnásobil na 1,04 miliardy eur (27,2 miliardy korun), zatímco příjmy se zvýšily o 13 procent na 17 miliard eur (444,3 miliardy korun). K růstu přispěly dražší letenky, oživení poptávky a nižší náklady, uvedla ve středu letecká společnost.

Do skupiny Lufthansa patří také společnosti Austrian Airlines, Swiss, Brussels Airlines a Eurowings. Čistý zisk se zvýšil o 56,6 procenta na 672 milionů eur. Celkový počet přepravených cestujících vzrostl o 17,2 procenta na 59,99 milionu.

"Dosáhly jsme nejlepších výsledků za první pololetí v historii naší společnosti," uvedl v prohlášení finanční ředitel Ulrik Svensson. "Kromě vysoké poptávky a silného cenového prostředí je to dáno i tím, že jsme dosáhli dalšího strukturálního snížení nákladů."

Lufthansa dosáhla rekordního zisku navzdory masivním stávkám i obávám z terorismu

Oživení zažila také nákladní divize, která vykázala zisk 78 milionů eur po ztrátě 45 milionů eur loni. Poptávka po nákladní letecké přepravě je letos vyšší díky nižší kapacitě přepravy a oživení globální ekonomiky. Společnost dodala, že zisk v nákladní divizi Lufthansa Cargo čeká i za celý rok. Doposud přitom počítala se ztrátou.

Aerolinky rovněž zlepšily výhled na celý letošní rok. Zisk má být nově vyšší než loni, kdy činil 1,75 miliardy eur. Analytici podle agentury Reuters nyní očekávají zisk 2,14 miliardy eur.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!