Na pěti úsecích dálnic se řidiči od ledna obejdou bez známky | E15.cz

Na pěti úsecích dálnic se řidiči od ledna obejdou bez známky

mit, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Na některých úsecích českých dálnic budou moci řidiči nově jezdit bez nutnosti dálniční známky. Změna se týká pěti dálnic napříč celou Českou republikou, primárně se jedná o obchvaty měst, které ulehčují místní dopravě. 

Novinka se týká dálnic D3, D6, D46, D5 a D55, celkem se jedná o 18 kilometrů, na kterých budou řidiči jezdit bezplatně. Bezplatných úseků se podle ČT 24 nově dočkají obchvaty Veselí nad Lužnicí, Otrokovic, Olomouce, Pohořelic a Sokolova. V platnost má navrh vejít se začátkem příštího roku.

"V předchozích dvou letech se tento krok osvědčil. Starostové dotčených měst jsou s ním velmi spokojeni, protože to pomohlo ke zklidnění dopravy ve městech," uvedl ministr dopravy Dan Ťok

Ministerstvo dopravy tak přistoupilo k další fázi rozšíření bezplatných úseků. Od začátku letošního roku řidiči neplatí na 111 kilometrech, například v okolí Prahy, Plzně nebo Berouna. V roce 2016 se pak vyjmutí týkalo 45 kilometrů dálnic. 

Ministr dopravy Dan Ťok však neočekává, že by se zavádění bezplatných úseků nějak projevilo na financích, které stát vybere na dálničních známkách. 

 

 

Autor: mit, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.