Na Ruzyni poprvé přistál prodloužený Dreamliner, zdrží se tři dny | E15.cz

Na Ruzyni poprvé přistál prodloužený Dreamliner, zdrží se tři dny

Jan Šindelář

Pražské letiště dnes v podvečer nabídlo cestujícím, zaměstnancům i příznivcům letectví zajímavou podívanou. Na ranveji přistál po letu z Budapešti letoun Boeing Dreamliner, který do Prahy pravidelně nelétá. 

Tento zřejmě nejmodernější dopravní letoun světa se na Ruzyni objevil teprve počtvrté, dnes se zde navíc poprvé představil v prodloužené verzi B 787-9. Stroj společnosti Vietnam Airlines přivezl delegaci vietnamského parlamentu.

„Podle našich informací se letadlo zdrží tři dny, odlet je plánován na 14. dubna odpoledne,“ uvedla mluvčí letiště Marika Janoušková. Od země by se stroj měl odlepit kolem půl druhé. Podle serveru Airfleets.net jde o takřka nové letadlo, které se na první let vydalo loni v srpnu.

Před ním se Dreamliner ve verzi B 787-8 ukázal v Praze v roce 2012 na propagačním letu polské firmy LOT, v roce 2015 s ním na Ruzyni přistály Azerbaijan Airlines a ve stejném roce pak přiletěl do Prahy i charter TUI Airlines Nederland.

Boeing 787 se od dřívějších modelů liší především tím, že tradiční kovové materiály jsou v konstrukci do značné míry nahrazeny uhlíkovými vlákny.

Vietnamští politici v čele s předsedkyní parlamentu Nguyen Thi kim Ngan přiletěli na pozvání předsedy Senátu Milana Štěcha. Setkají se také s prezidentem a premiérem a navštíví Karlovarský kraj. Hlavním tématem rozhovorů bude ekonomická spolupráci. Na programu je i setkání se zástupci ideově spřízněné KSČM.

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!